Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesā informēja, ka tiesa, izskatot "Zeus" ārpustiesas tiesiskās aizsardzības procesa pieteikumu, to noraidījusi. Šis lēmums nav pārsūdzams.
Tiesa 5.novembrī "Zeus" pieteikumu pieņēma izskatīšanai un ierosināja lietu.
Ārpustiesas tiesiskās aizsardzības procesā atšķirībā no parastā tiesiskās aizsardzības procesa maksātspējas grūtībās nonākušais parādnieks panāk vienošanos ar kreditoriem par īstenojamo pasākumu plānu jau pirms tiesas un tiesā iesniedz apstiprināšanai saskaņotu plānu. Ja tiesa pasludinātu "Zeus" ārpustiesas tiesiskās aizsardzības procesu, iestātos vairākas tiesiskās sekas, tostarp kreditori nedrīkstētu pieteikt uzņēmuma maksātnespēju.
Jau ziņots, ka oktobra sākumā "Rīgas nami" brīdināja "Zeus" par nodomu ierosināt tā maksātnespēju, ja uzņēmums neatdos pašvaldības līdzekļus 1,2 miljonu latu apmērā. "Uzņēmumam tika nosūtīta vēstule, kurā tika lūgts atdot "Rīgas namiem" līdzekļus 1,2 miljonu latu apmērā, kas ir tie līdzekļi, ar kuriem notika darījumi," iepriekš sacīja "Rīgas namu" komunikāciju speciāliste Terēze Luksa-Sigate. Minētās summas samaksai "Zeus" tika dots laiks līdz 23.oktobrim, taču uzņēmums tā arī nenorēķinājās.
Valsts policijas Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvalde 25.septembrī sāktā kriminālprocesa par nelikumībām "Rīgas namos" ietvaros aizturēja līdzšinējo "Zeus" valdes locekli Ivaru Cisku, kā arī "Rīgas namu" valdes priekšsēdētāju Kārli Kavacu, kurš gan, samaksājot 15 tūkstošus latu lielu drošības naudu, 4.oktobrī tika atbrīvots no ieslodzījuma.
11.septembrī Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks un pašvaldības uzņēmuma "Rīgas nami" kapitāldaļu turētājs Andris Ameriks aizdomās par zaudējumu nodarīšanu "Rīgas namiem", veicot augsta riska finanšu darījumus, atcēla uzņēmuma valdi – Kavacu un valdes locekli Almeru Ludviku.
"Zeus", kas nodarbojas ar operācijām ar vērtspapīriem, ir dibināts 2005.gadā. Kompānijas pamatkapitāls ir 2000 latu, un tās vienīgais īpašnieks ir Valters Tučs, liecina "Lursoft" informācija.