AS "Liepājas metalurgs" pārstāvji tikšanās laikā ar premjeru Valdi Dombrovski (V) izteikuši lūgumu atbrīvot uzņēmumu no "zaļās komponentes" maksāšanas, kā arī iepazīstinājuši ar citiem iespējamajiem risinājumiem, kā atbalstīt uzņēmumu, žurnālistiem pēc tikšanās valdības ēkā teica kompānijas lielākais akcionārs Sergejs Zaharjins.
Zaharjins un Liepājas mērs Uldis Sesks pirms valdības sēdes tikās ar premjeru, lai iepazīstinātu ar savu pozīciju, savukārt pēc sēdes valdības vadītājam paredzēta tikšanās ar atbildīgajiem ministriem un Valsts kases pārstāvjiem.
Kā norādīja uzņēmuma akcionārs, patlaban metāla sektorā Eiropā ir krīze, un ar premjeru runāts par risinājumiem, kā varētu atbalstīt "Liepājas metalurgu". Viņš teica, ka arī citās Eiropas valstīs šīs nozares uzņēmumi vēršas pēc palīdzības, un katrā valstī tiek meklēti specifiski risinājumi. "Liepājas metalurgs" izteicis lūgumu atbrīvot to no "zaļās komponentes" maksājumiem, jo pašreizējā krīzes situācijā to neesot iespējams maksāt.
Uz jautājumu, ko premjers atbildēja, Zaharjins norādīja: "Izskatīs".
Tas gan neesot vienīgais risinājums, ko "Liepājas metalurgs" atbalstīs, turklāt ar to vien nepietiekot.
Zaharjins detalizētāk nestāstīja par citiem iespējamajiem risinājumiem, sakot, ka tam nepieciešama Eiropas Komisijas (EK) piekrišana. EK plānojot jautājumu par atbalstu nozares uzņēmumiem skatīt 12.februārī, līdz ar to jāsagaida 12.februāris, teica uzņēmuma akcionārs.
Sarunas gaitā apspriests arī valsts galvojums kredītam, un "Liepājas metalurgs" lūdzis atbalstu iecerei pārkreditēt aizņēmumu, pārejot no "UniCredit S.p.A." bankas pie kādas citas bankas. Tas esot jāizdara līdz aprīlim, kad jāveic nākamais maksājums. Vēlme mainīt banku esot saistīta ar augstajiem procentu maksājumiem.
Pēc viņa vārdiem, neviena cita banka savus piedāvājumus nav iesniegusi, bet februārī varētu izsludināt konkursu citām bankām. Paralēli gan notiekot sarunas arī ar "UniCredit" par kredīta restrukturizāciju.
Vaicāts par ierosināto kriminālprocesu, Zaharjins teica, ka izmeklēšana turpinās un visa vadība tikusi aicināta uz pratināšanu. Visi prasītie dokumenti ir iesniegti, bet tagad uzņēmumam neesot informācijas par izmeklēšanas gaitu. Zaharjins gan pauda pārliecību, ka lieta tiks slēgta, jo neesot pamata apsūdzēt uzņēmumu. Viņaprāt, acīmredzama gan ir vēlme apmelot "Liepājas metalurgu", par ko liecinot arī informācijas noplūde par šo lietu, taču šī informācija neesot patiesa. Uzņēmuma akcionārs atgādināja, ka uzņēmums plāno vērsties Ģenerālprokuratūrā.
Vaicāts par savu atalgojumu, Zaharjins vispirms atvaicāja, vai tad saprātīgi domājošs cilvēks var noticēt publicētajai informācijai, bet vēlāk teica, ka viņa atalgojums ir ap 5000 latiem, un tas samazināts, kad sākusies krīze. Iepriekš tas bijis augstāks.
Kā ziņots, "Liepājas metalurga" valdes priekšsēdētājs Valērijs Terentjevs pagājušajā nedēļā informēja Saeimas deputātus, ka "Liepājas metalurga" valde nolēmusi uz laiku pārtraukt maksāt AS "Latvenergo" obligātā iepirkuma komponenti (OIK), kas darbojas kā atbalsta mehānisms elektrības ražotājiem koģenerācijā un atjaunojamās enerģijas stacijās. Uzņēmums norāda, ka augošais OIK maksājums katastrofāli ietekmē finansiālo stāvokli, tāpēc nolemts OIK daļu nemaksāt un šo summu novirzīt saistību dzēšanai.
Uzņēmuma darbinieki izteica vēlmi tikties ar vairākiem valdības ministriem, problēmu risināšanā iesaistījies arī premjers.