Lai samazinātu arvien pieaugošās tā dēvētās obligātā iepirkuma komponentes (OIK) ietekmi uz elektroenerģijas cenām, Ekonomikas ministrija rosina krietni samazināt subsīdijas, kas tiek izmaksātas dabasgāzes koģenerācijas stacijām, kuru elektrības ražošanas jauda pārsniedz 4 megavatus.
Patlaban tieši šīs koģenerācijas stacijas - "Latvenergo" Rīgas TEC-1 un TEC - 2, kā arī "Rīgas siltuma" siltumcentrāle "Imanta" un SIA "Juglas jauda" saņem vislielākās subsīdijas - pērn tām izmaksātais atbalsts veido 46 % no kopējām subsidētās elektroenerģijas ražotājiem izmaksātajām summām. Minētajām koģenerācijas stacijām, kurās vienlaikus tiek ražots siltums un elektroenerģija, pērn izmaksātais atbalsts virs elektroenerģijas tirgus cenām sasniedzis 61,7 miljonus latu, informē ekonomikas ministra Daniela Pavļuta (RP) preses sekretāre Daiga Grūbe.
Ekonomikas ministrijas rosinātās izmaiņas paredz atteikties no patlaban pastāvošā enerģijas komponentes atbalsta mehānisma un turpmāk koģenerācijas stacijām ar jaudu virs 4 megavatiem maksāt tikai fiksētu jaudas maksājumu.