Foto: DELFI

Krievijas kalnrūpniecības un metalurģijas uzņēmumu "Daļpolimetall" apliecinājis gatavību ieguldīt 25 miljonus eiro (17,5 miljonus latu) grūtībās nonākušajā AS "Liepājas metalurgs", tā ražošanas atsākšanai, portālu "Delfi" informēja "Liepājas metalurgs" sabiedrisko attiecību dienesta vadītāja Simona Laiveniece.

Trešdien kompānija "Daļpolimetal" tās direktoru padomes priekšsēdētāja Eduarda Janakova personā ir atsūtījusi vēstuli "Liepājas metalurgs" akcionāriem Sergejam Zaharjinam un Iljam Segalam.

"Cien. kungi! A/S "MMC "Dalpolymetal" vārdā es daru jums zināmu, ka "Dalpolymetal" saviem meitas uzņēmumiem Latvijā ir veicis pārskaitījumu, kas nepieciešams AS "Liepājas metalurgs" ražošanas atsākšanai. Šobrīd naudas līdzekļi 25 000 000 eiro apmērā atrodas uz "Dalpolymetal" divu meitas uzņēmumu rēķiniem Latvijas bankās," citēta vēstule.

Analogu vēstuli "Daļpolimetal" esot nosūtījis arī kreditoru kluba koordinatoram "Prudentia Advisers". Vēstules tekstu apstiprina tās pielikumā pievienotais bankas izraksts. Saskaņā ar uzņēmuma tiesiskās aizsardzības plānu investoram līdz šā gada 30.septembrim bija jāpārskaita uzņēmumam 14,2 miljoni eiro (10 miljoni latu), norāda Laiveniece.Jau ziņots, ka "Liepājas metalurgam" jau ilgāku laiku tiek meklēts investors, un ir izskanējuši divi potenciālie ieguldītāji - Krievijas kalnrūpniecības un metalurģijas kompānija "Daļpolimetall", ar kuru sarunas ir bijušas Zaharjinam, un cita akcionāra Kirova Lipmana uzrunātais Krievijas koncerns "Rosenergomaš".

"Delfi" jau vēstīja, ka 20. augustā pēc kreditoru nolīgtā konsultanta "Prudentia Advisors" uzklausīšanas tiesiskās aizsardzības pasākumu (TAP) plāna pieņemšanu atbalstīja arī Ministru kabinets.

Tomēr, kā medijiem norādīja "Prudentia" vadošais partneris Kārlis Krastiņš, arī pēc TAP pasākumu plāna apstiprināšanas, redzot, ka tas netiek pildīts, kreditori jebkurā brīdī var pieprasīt "Liepājas metalurga" maksātnespēju.

LM tiesiskās aizsardzības plānā ietverti tādi pasākumi kā atsevišķu LM meitas kompāniju daļu pārdošana, atsevišķu uzņēmuma cehu atdalīšana un darbinieku skaita samazināšana.

Tāpat plānā paredzēts pārdot neizmantojamo kustamo un nekustamo mantu un, samazinot darbinieku skaitu, palielināt atlikušajiem darba samaksu par 95 latiem, pārtraukt "visāda veida sponsorēšanas aktivitātes, tai skaitā sporta un kultūras", bet Liepājas Ledus halli nodot nomā Liepājas pilsētas domei par 1 latu gadā.

Kā teikts uzņēmuma preses dienesta paziņojumā, visu šo darbību rezultātā LM aizvien nodrošinās ar darbu līdz 1900 strādājošo un visu esošo kreditoru ieguvums būs vismaz 20 reizes lielāks, nekā bankrota gadījumā.

Uzņēmums ir nonācis finanšu grūtībās. Kompānijas pamatražošana apgrozāmo līdzekļu trūkuma dēļ ir pārtraukta. Savukārt uzņēmuma lielākie kreditori, tostarp Valsts kase, meklē risinājumus, kā grūtībās nonākušo kompāniju glābt. Gan kreditoru klubs, gan uzņēmuma vadība patlaban meklē kompānijai investoru.

Liepājas tiesa maijā ierosināja uzņēmuma tiesiskās aizsardzības procesa lietu un uzdeva līdz 26.jūlijam iesniegt kompānijas glābšanas plānu. LM tiesai iesniedza lūgumu pagarināt plāna iesniegšanas termiņu par mēnesi, ko tiesa apmierināja.

LM ir lielākais darba devējs Liepājā - kompānija nodarbina aptuveni divus tūkstošus cilvēku. Uzņēmuma akcijas kotē "NASDAQ OMX Riga" otrajā sarakstā. Kompānijas lielākie īpašnieki ir privātpersonas - Sergejs Zaharjins, Iļja Segals un Kirovs Lipmans.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!