Jautāts, kā "Linas Agro Group" plāno panākt iegādāto uzņēmumu apgrozījuma pieaugumu līdz 70 miljoniem eiro jeb 49 miljoniem latu, viņš norādīja, ka gan AS "Putnu fabrika Ķekava" ("Ķekava"), gan AS "Lielzeltiņi" esot pietiekami daudz neizmantotu rezervju.
"Joprojām pastāvam uz šādiem aprēķiniem. Visos nopirktajos uzņēmumos ir ļoti laba tehniskā bāze, vienlaikus ir ļoti ievērojama jaudu palielināšanas rezerve. Daudzas iekārtas netiek darbinātas, putnu fermās daudz brīvu vietu, tātad noteikti krietni var palielināt putnu skaitu, arī pārstādē ir rezerves. Pēc pašreizējiem aprēķiniem, jaudas varētu palielināt par vismaz 20%," sacīja Pranckevičus.
Viņš arī sacīja, ka pēc darījuma pilnīgas pabeigšanas investīcijas Latvijā iegādātajos uzņēmumos katru gadu varētu būt, sākot no viena līdz trim miljoniem eiro (700 000 līdz 2,1 miljons latu). "Ja vien būs iespēja, piesaistīsim arī Eiropas Savienības fondu līdzekļus. Savukārt atdevi gribētu redzēt katrā ziņā ātrāk nekā desmit gados," sacīja uzņēmējs.
"Kas attiecas uz tirgu kopumā, jāatzīst, ka Latvijas tirgus ir pārāk mazs, lai to vispār izdalītu atsevišķi, kā "vietējo tirgu" mēs definējam Baltijas tirgu. Noteikti milzīgas rezerves ir eksportam. Plānojam, ka putnu gaļas eksports būs nedaudz vairāk nekā 30% no kopējās uzņēmumu saražotās produkcijas, kas ir nozīmīgs rādītājs. Tātad - aktīva tirgošanās Baltijas tirgū, akcents uz eksportu, neizmantotās jaudas un pieprasījuma pieaugums būs nosacījumi, kā sasniegsim apgrozījuma pieaugumu," sacīja Pranckevičus.
Savukārt saistībā ar konkurentiem viņš atzina, ka patlaban Baltijas broileru tirgū ir trīs lieli spēlētāji - "Kauno grudai", Igaunijas AS "Tallegg" un tagad arī "Linas Agro Group". Tā kā lielākie konkurenti darbojas lielās Baltijas un Skandināvijas uzņēmumu grupās, Latvijas uzņēmumu apvienošanās palīdzēs nostiprināt "Ķekavas" un "Lielzeltiņu" pozīcijas cīņā ar konkurentiem.
"Protams, ir arī Polijas ražotāji, kas ar saldētu vistas gaļu pārpludina ne tikai Lietuvas, bet arī Latvijas un Igaunijas tirgus. Polijā ir tradīcijām bagāti vistas gaļas ražošanas uzņēmumi, kuri var atļauties "spēlēties" ar cenu. Tomēr lielākais poļu trumpis ir zemais pievienotās vērtības nodoklis - 5% salīdzinājumā ar 21% Latvijā un Lietuvā. Patērētājam svarīgākais ir tas, ka tirgū ir vairāki spēlētāji ar labu produkciju, kas savstarpēji konkurē ar cenām. Protams, ražotājam jāspēj atrast līdzsvaru starp jaudām, pašizmaksu un uzcenojumu - tā, lai varētu arī nopelnīt. To apzināmies, tādi ir spēles noteikumi," rezumēja uzņēmējs.
Kā ziņots, šā gada 3.jūlijā "Linas Agro Group" parakstīja vienošanos ar privātpersonām un juridiskām personām par 87% "Ķekavas", kā arī 100% SIA "Broileks", 100% SIA "Cerova" un 100% SIA "Lielzeltiņi" akciju un daļu iegādi, darījumā kopumā ieguldot 12,5 miljonus eiro jeb 8,78 miljonus latu.
Darījumu 28.oktobrī akceptēja Konkurences padome.
Holdingkompānijā "Linas Agro Group" iekļauti 28 Lietuvas, Latvijas, Igaunijas un Dānijas uzņēmumi. Kopš 2010.gada 17.februāra kompānija iekļauta NASDAQ OMX Viļņas biržā. "Linas Agro Group " pēdējā finanšu gada (2012.gada 1.jūlijs - 2013.gada 31.jūnijs) konsolidētie ieņēmumi sasnieguši 2,043 miljardus litu jeb 416 miljonus latu un ir par 53% lielāki, salīdzinot ar iepriekšējo gadu. Visas grupas darbības nozares bija rentablas. Grupas kopējā rentabilitāte ir pieaugusi no 6,1% iepriekšējā gadā līdz 7,4% šogad.