SIA "Liepājas kafijas fabrika" jaunie īpašnieki, Ukrainas investori, šogad plāno ieguldīt 1,058 miljonus eiro jaunu iekārtu iegādē, sākt maltas kafijas ražošanu Latvijas tirgum, kā arī izvērst šķīstošās kafijas eksportu galvenokārt uz Ukrainu, sacīja uzņēmuma valdes loceklis Romāns Pasternaks.
"Nupat esam parakstījuši līgumu ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru un, izmantojot Eiropas Savienības fondu līdzfinansējumu, iepirksim ražošanas iekārtas par kopumā vairāk nekā 1,058 miljoniem eiro. Patlaban ar pilnu jaudu esam atjaunojuši fabrikas līdzšinējās pamatprodukcija - šķīstošās kafijas - ražošanu, kā arī šogad plānojam jauninājumu - maltās kafijas ražošanu. Uzņēmumā strādā 54 darbinieki, bet pēc paplašināšanās plānojam darbā pieņemt vēl vismaz 25 cilvēkus," sacīja Pasternaks.
Viņš atturējās minēt ražošanas apjomus, bet norādīja, ka pēc jauno iekārtu uzstādīšanas tie tikšot dubultoti. "Tāpat prognozējam, ka šogad salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu uzņēmuma apgrozījums palielināsies dubulti. Pagaidām gan nenosaukšu precīzus skaitļus, jo ar pilnu jaudu sākām strādāt pagājušā gada nogalē, finanšu rādītāji vēl tiek aprēķināti."
Savukārt uz jautājumu par produkcijas noieta tirgiem Pasternaks atbildēja, ka apmēram puse produkcijas paredzēta Baltijas reģiona tirgum, pārējais tiks eksportēts - galvenokārt uz Ukrainu.
"Šķīstošo kafiju, kā arī kafijas dzērienus no cigoriņiem jau tagad sūtām galvenokārt uz Ukrainu, nākotnē izvēršot eksportu arī uz Krieviju un Baltkrieviju, kur jau gadiem ilgi veiksmīgi tiek tirgota mātesuzņēmuma produkcija. Savukārt maltā kafija, ko sāksim ražot tuvākajā laikā, tiks realizēta tikai Baltijas tirgū," norādīja Pasternaks.
Viņš arī sacīja, ka kafijas pupiņas maltās kafijas ražošanai tiek iepirktas Polijā. "Cena ir samērīga, jo esam noslēguši ilgtermiņa līgumus ar piegādātājiem, maksājam 2400 līdz 3000 ASV dolārus par tonnu, pagaidām biržas cenu svārstības mūs neietekmē," skaidroja uzņēmējs.
Jautāts par produkcijas zīmoliem, viņš sacīja, ka šķīstošā kafija vietējā tirgū joprojām tiks tirgota ar "Liepājas kafijas" zīmolu, kamēr eksporta tirgos izmantots mātesuzņēmuma zīmols "Galka". Savukārt maltās kafijas zīmols būšot jauns, un pie tā izveides patlaban tiek strādāts.
Savukārt uz jautājumu par uzņēmuma produkcijas realizāciju Ukrainā saistībā ar politisko situāciju viņš norādīja, ka pagaidām nekādi sarežģījumi nav pieredzēti.
"Pārrāvumi kafijas realizācijā nav bijuši, tāpat arī neesam pieredzējuši jebkādu aizķeršanos ar norēķiniem, viss notiek saskaņā ar plānotajiem grafikiem," rezumēja Pasternaks.
Kā ziņots, "Liepājas kafijas fabriku" 2013.gada septembrī no SIA "Dikk" iegādājās Ukrainas-Anglijas kopuzņēmums "Aktīvu pārvaldīšanas kompānijas Rietumu investīciju grupa", kas ražo kafiju un dažādus kafijas dzērienus ar zīmolu "Galka". Darījuma summa netika publiskota.
Līdz ar īpašnieka maiņu uzņēmumā iecelta jauna valde, kas patlaban darbojas vienas personas sastāvā - valdes locekļa pienākumus pilda Pasternaks.
Savukārt "Liepājas kafijas fabrikas" padomē par padomes priekšsēdētāju iecelts Boriss Dubovijs, par viņa vietnieku - Francis Jans Lavoijs, padomes loceklis ir arī Jaroslavs Voljnets.
Uzņēmums mainījis arī juridisko adresi un reģistrēts Liepājas cukurfabrikas teritorijā, Grīzupes ielā 2.
"Liepājas kafijas fabrika" izveidota 2001.gada aprīlī, atdalot to no Liepājas cukurfabrikas. Uzņēmuma pamatkapitāls ir 1,786 miljoni eiro.
Saskaņā ar "Firmas.lv" informācija uzņēmuma apgrozījums 2012.gadā bija 3706 eiro salīdzinājumā ar 651 958 eiro apgrozījumu iepriekšējā gadā. Uzņēmuma peļņa 2011.gadā bija 65 681 eiro.