"Mums ir biznesa plāns, kurā rēķināti dažādi noslodzes varianti. Tai skaitā pirmajā darbības posmā plānots mēnesī pārstrādāt 32 500 tonnas metāllūžņu, kas ļaus ražot 30 000 tonnu armatūras mēnesī. Otrajā posmā ražošanas apjomi sasniegs 50 000 tonnas mēnesī un trešajā posmā plānots sasniegt gandrīz 80 000 tonnu produkcijas apjomu mēnesī," skaidroja Krištals.
Viņš domā, ka ar laiku LM sasniegs arī 100 000 līdz 120 000 tonnu apjomu mēnesī jeb vairāk nekā miljonu tonnu produkcijas gadā. Šādu apjomu plānots sasniegt aptuveni pēc diviem gadiem, bet 80 000 tonnu apjomu ir paredzēts sasniegt līdz 2015.gada septembrim.
"Mēs rūpnīcu pirkām ar mērķi pelnīt naudu, un šī rūpnīca pelnīs naudu! Esmu pilnīgi pārliecināts, ka jau pirmajā gadā gūsim peļņu. Pelnīt varbūt neizdosies kādus trīs pirmos darbības mēnešus, bet gadā kopumā peļņa būs. Iepriekš katrs no akcionāriem pelnīja kādā no saviem virzieniem, bet šī gūtā peļņa neakumulējās kopējā rūpnīcas peļņā, kas noveda pie LM kraha. Tagad viss būs citādi. Kā mūs mācīja ilggadējais Mariupoles Iļjiča vārdā nosauktā metalurģiskā kombināta vadītājs Vladimirs Boiko, rūpnīca ir tikai katls, kurā tiek vārīts borščs.
Rūpnīca ir tikai katls, bet no tajā ievietotajām sastāvdaļām un to cenas ir atkarīgs tas, kāds izdosies borščs. Tas ir pats svarīgākais. Elektroenerģija, gāze, izejvielas, produkcijas realizācija galapatērētājam - tās ir sastāvdaļas, kas nosaka boršča kvalitāti jeb uzņēmuma peļņu," sacīja Krištals.
Tiesības slēgt darījumu par LM pamatražotnes iegādi ieguvis Ukrainas uzņēmums "KVV Group". "KVV Group" par LM ir piedāvājusi maksāt 107 miljonus eiro. 2.oktobrī LM maksātnespējas administrators Haralds Velmers un Krištals parakstīja līgumu par LM pārdošanu.
Ieguldot papildu 30 miljonus eiro, Ukrainas uzņēmums plāno atjaunot ražošanu LM jau šogad.
Saskaņā ar Finanšu ministrijas (FM) un administratora konsultanta "Prudentia" veiktajiem aprēķiniem, atjaunojot LM darbību 2015.gadā ar jaudu, pielīdzināmu 80% no 2012.gada ražošanas jaudas un 2016.gadā to sasniedzot 100% apmērā, Latvijas tautsaimniecības ieguvums laika posmā no 2015.gada līdz 2019.gadam ir pielīdzināms 950 miljoniem eiro, no kuriem 152 miljoni eiro tiktu saņemti nodokļos.
FM norāda, ka, realizējot šo darījumu, jau pirmajā maksājumā tiks atgūti līdzekļi, kas tika ieguldīti uzņēmuma uzturēšanā pēc tā darbības pārtraukšanas. Tāpat atsevišķi no rūpnīcas tiek realizētas arī citas ķīlas. Piemēram, Valsts kase jau ir saņēmusi 768 000 eiro no medicīniski sanitārās daļas realizācijas.