Lielākā daļa Ķīnas investoru pirka īpašumus par 70 000 eiro, kas bija pats zemākais slieksnis uzturēšanās atļaujas iegūšanai. Šajā cenu kategorijā ietilpa 80% Ķīnas investoru veikto darījumu, sacīja Parinovs, piebilstot, ka ķīnieši Latvijā nepirks īpašumus par 250 000 eiro, jo Kiprā īpašumu un uzturēšanās atļauju var iegūt par tādu pašu summu, un ķīnieši aizies uz Kipru.
"Viņi bija nozīmīgs investoru slānis, jo pēdējā gada laikā viņi izvirzījās otrajā vietā pēc Krievijas pilsoņiem, tiesa, ķīnieši Latvijā īpašumus pirka izīrēšanai, un tikai ļoti mazs skaits te apmetās uz dzīvi. Iespējams, ka ķīniešu investorus esam zaudējuši uz visiem laikiem," sacīja Parinovs.
Jautāts, ko vēl šīs likuma izmaiņas ietekmēja būtiski, Parinovs sacīja, ka daudziem nekustamo īpašumu projektu attīstītājiem tā ir katastrofa.
"Tie, kuri attīstīja projektus ar dzīvokļiem cenu kategorijā no 145 000 eiro līdz 170 000 eiro, tagad nezinās, ko ar tiem iesākt. Vietējiem iedzīvotājiem šie projekti ir pārāk dārgi, bet nerezidentiem tie vairs nav interesanti," norādīja Parinovs.
Jau ziņots, ka Saeima 30.oktobrī konceptuāli pirmajā lasījumā atbalstīja nacionālās apvienības "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK (VL-TB/LNNK) priekšlikumu pārtraukt Krievijas pilsoņiem izsniegt termiņuzturēšanās atļauju (TUA) pret nekustamā īpašuma iegādi. VL-TB/LNNK likumprojekts paredz valsts apdraudējuma novēršanas nolūkā uz laiku apturēt termiņuzturēšanās atļauju izsniegšanu Krievijas pilsoņiem par nekustamā īpašuma iegādi. Saskaņā ar nacionālās apvienības priekšlikumu Saeima varēs atcelt šos ierobežojumus.
No 1.septembra stājās spēkā izmaiņas saistībā ar uzturēšanās atļauju izsniegšanu par nekustamā īpašuma iegādi, kas paredz līdz 250 000 eiro palielināt nekustamā īpašuma minimālo vērtību, par kura iegādi var iegūt termiņuzturēšanās atļauju.