Tiesa noraida pieteikumus 'AMO Plant' maksātnespējas procesa lietā
Foto: LETA

Jelgavas tiesa šodien noraidīja vairāku uzņēmumu un fizisko personu pieteikumus autobusu ražotājas AS "AMO Plant" maksātnespējas procesa lietā, noskaidrots tiesā.

Kā ziņots, pērn 18.decembrī tiesa šo lietu izskatīja pēc būtības. Pilns tiesas nolēmums būs pieejams 20.janvārī. Nolēmums nav pārsūdzams.

Iepriekš tiesa atlika lietas izskatīšanu, nolemjot apvienot vienā tiesvedībā maksātnespējas procesa lietu, kas ierosināta pēc agrākās "AMO Plant" darbinieces Aļesjas Zvejnieces maksātnespējas procesa pieteikuma, ar lietu, kas ierosināta pēc "AMO Plant" līdzīpašnieces AS "Ferrus" maksātnespējas procesa pieteikuma. AS "Ferrus" ir 0,3% akciju īpašniece "AMO Plant", kā arī nodarbojas ar ražotnes izgatavoto autobusu pārdošanu. Lietā pievienojušies vēl citi pieteicēji, un viņu paziņotais kopējais ražotnes parādu apjoms ir 936 187 eiro.

Apvienojot šos un vēl citus pieteikumus, maksātnespējas procesa pieteicēju pulku papildinājis arī uzņēmums SIA "AMO Bus" un Nīderlandes autobusu ražošanas uzņēmums "VDL Bus&Coach B.V.", tāpat kolektīvā pieteikumā apvienojušies vēl 13 bijušie "AMO Plant" darbinieki.

Iepriekš tiesas sēdē "AMO Plant" pārstāve noraidīja visu uzņēmumu pārstāvju atsauces uz tiesiskās aizsardzības procesa gaitā noslēgto vienošanos, jo tādā procesā uzņēmums, pēc viņas teiktā, it kā esot spiests atzīt visus pieteicējus. Viņa pauda, ka visās šajās pretenzijās pastāvot strīds un tās esot risināmas atsevišķās tiesvedībās, bet tās neesot pamats maksātnespējas procesam. Viņa tās nosauca par fiktīvām.

Tāpat "AMO Plant" turpinot darboties un uzskata, ka spēs dzēst visus citus uzņēmuma parādus, tostarp arī nodokļu parādus Valsts ieņēmumu dienestam (VID), Jelgavas pilsētas pašvaldībai un citus iekavētos maksājumus. Ar VID jau esot vienošanās par nodokļu parāda apmaksas kārtību.

Savukārt pieteicēju pārstāvji to apstrīdēja, jo valsts iestādēs noskaidrojuši, ka arī pārējie parādi nevis samazinoties, bet gan turpinot augt, piemēram, tikai VID aprēķinātais parāds pēdējā mēneša laikā esot audzis no 744 961 eiro līdz 821 646 eiro. Viņuprāt, arī tas nepārprotami liecinot par faktisku maksātnespēju.

"AMO Plant" pārstāve aicināja tiesu ignorēt trešo pušu saistības šajā lietā, jo uzņēmuma parādi valstij, pašvaldībai un citiem uzņēmumiem neattiecoties uz iesniegtajiem pieteikumiem. Viņa arī neņēma vērā pieteicēju atsauces uz zvērinātas revidentes atzinumu par faktiskām "AMO Plant" maksātnespējas pazīmēm.

AS "AMO Plant" vadība pagaidām nav komentējusi šīs sūdzības un tiesā pieteikto procesu.

Pirms tam AS "AMO Plant" pārstāve Ruslana Marnica informēja, ka uzņēmumam ir finansiālas grūtības, taču tas neatzīstot maksātnespējas stāvokli. "Uzņēmuma jaunā vadība strādā pie darbības stabilizēšanas. Ir sākta bijušās vadības laikā uzkrāto saistību izpilde. Jautājums par Zvejnieces pieteikuma pamatotību ir tiesas kompetencē. Saskaņā ar likumu tiesa noraidīs pieteikumu, ja maksātnespējas pazīmes netiks konstatētas," pauda uzņēmuma pārstāve.

Jau ziņots, ka 2014.gada 26.jūnijā Jelgavas tiesā tika ierosināts "AMO Plant" tiesiskās aizsardzības process, kas izbeigts 14.oktobrī. Kā liecina "Firmas.lv" informācija, 2013.gadā "AMO Plant" zaudējumi bijuši 2 945 365 eiro, kas ir par aptuveni 3% vairāk nekā 2012.gadā, kad uzņēmuma zaudējumi bija 2 862 201 eiro. Savukārt 2011.gadā uzņēmums strādāja ar 1 709 486 eiro zaudējumiem.

"AMO Plant" apgrozījums pagājušajā gadā bijis 3 240 630 eiro, kas ir par 44% mazāk nekā 2012.gadā, kad uzņēmuma apgrozījums bija 5 766 166 eiro. "AMO Plant" pērn strādāja 56 darbinieki. Uzņēmums ir dibināts 2005.gadā. Uzņēmuma akcionāri ir Maskavas vadība (92,6%), AS "AMO ZIL" (4,4%), Jelgavas pilsētas dome (2,6%) un AS "Ferrus" (0,3%).

Uzņēmums ir piegādājis 41 "Ambassador" autobusu Jelgavas autobusu parkam, Jelgavā ražotie autobusi kursē arī Jūrmalā.

Kopējais investīciju apjoms "AMO Plant" ražotnē ir ap 30 miljoniem eiro.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!