Akcizēto preču kontrabandas grupējumos darbojas ne tikai Latvijas iedzīvotāji, bet arī kaimiņvalstu, piemēram, Lietuvas, pilsoņi. Ceipe viņu skaitu gan atturējās minēt.
Muitnieki, tāpat kā robežsargi, atzīst, ka no kontrabandistu puses vērojama aktīva pretdarbība, talkā ņemot dažādas tehnoloģijas, piemēram, GPS ierīces ievietojot pārvietojamā kontrabandas precē. Noziedzīgās pasaules pārstāvji savā pretizlūkošanā investē lielus līdzekļus, jo no tā atkarīgi ienākumi, un viņi vēlas dzīvot grezni. Šādā pretizlūkošanā nereti tiek iesaistīti bijušie tiesībsargājošo iestāžu darbinieki, kas pārzina operatīvās darbības metodes, norādīja Ceipe.
Viņš arī pastāstīja, ka Muitas policijas pārvalde iegulda lielu darbu iekšējās disciplīnas un kārtības ievērošanā.
"Tam jābūt aklam cilvēkam, lai pateiktu, ka viņa iestādē, kur strādā vairāki simti cilvēku, viss ir kārtībā. Vienmēr var gadīties kāds, kura mērķi atšķiras no kolektīvajiem. Mēs šobrīd vēl aktīvi strādājam, tāpēc plašākus komentārus pagaidām atturēšos sniegt, jo operatīvajā darbā liela nozīme ir veiksmei, turklāt korumpētas amatpersonas bieži vien ir ļoti uzmanīgas savās darbībās," uzsvēra Ceipe.
Jau ziņots, ka robežsardze aktīvi darbojas, lai novērstu akcizēto preču nelikumīgu apriti, tāpēc kontrabandisti izvērsuši aktīvu pretdarbību ne tikai ar dažādu modernu tehnoloģiju izmantošanu, bet arī brutālām metodēm, piemēram, robežsargu automašīnu dedzināšanu, šonedēļ atzina Valsts robežsardzes Kriminālizmeklēšanas pārvaldes priekšnieks Guntis Pujāts.
Latvijas nelikumīgā cigarešu tirgus apjoms 2014.gadā ir bijis aptuveni 27,4% no kopējā cigarešu tirgus apjoma, liecina starptautisko tirgus izpētes un konsultāciju uzņēmumu "Nielsen Co" un KPMG pētījumu dati.
Tiesībaizsardzības iestādes 2014.gadā no nelikumīgas aprites ir izņēmušas 130,1 miljonu cigarešu, un nelikumīgā tirgus absolūti lielāko daļu veido Baltkrievijas un Krievijas mazumtirdzniecības tīklos legāli iegādātas un kontrabandas ceļā valstī ievestās cigaretes. No nelikumīgajā tirgū esošajām cigaretēm 87% ir cigaretes ar Baltkrievijas akcīzes markām.
Likumsargi no nelikumīgas aprites pagājušajā gadā ir izņēmuši aptuveni 287 000 litru degvielas, kuras lielākā daļa ir dīzeļdegviela.
Pērn no nelikumīgas aprites ir izņemti aptuveni 107 000 litru dažādu alkoholisko dzērienu, no kuriem lielākā daļa ir brāga, kandža un spirta/ūdens šķīdumi.