Rūpniecības produkcijas apjoms 2015. gadā salīdzinājumā ar 2014. gadu pēc kalendāri izlīdzinātiem datiem salīdzināmajās cenās pieauga par 3,4%, liecina jaunākie Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati.
Pieaugumu ietekmēja apjoma pieaugums apstrādes rūpniecībā - par 4,1%, kā arī ieguves rūpniecībā un karjeru izstrādē - par 6,4%, bet elektroenerģijas un gāzes apgādē bija samazinājums par 0,1%.
"Lielāko ietekmi uz apstrādes rūpniecības ražošanas apjoma kāpumu 2015. gadā, salīdzinot ar iepriekšējo gadu, radīja produkcijas ražošanas pieaugums datoru, elektronisko un optisko iekārtu ražošanas nozarē - par 39,3%, mēbeļu ražošanas nozarē - par 13,9%, kokapstrādes nozarē - par 6,9% un metālu ražošanas nozarē," klāsta eksperti.
Savukārt lielākais ražošanas apjoma kritums 2015. gadā, salīdzinot ar 2014. gadu, bija apģērbu ražošanā - par 15,6%, nemetālisko minerālu izstrādājumu ražošanā - par 10% un pārtikas produktu ražošanā - par 5%.
Pērnā gada ceturtajā ceturksnī, salīdzinot ar iepriekšējā gada atbilstošo ceturksni, rūpniecības produkcijas izlaide pēc kalendāri izlīdzinātiem datiem salīdzināmās cenās pieauga par 3%, tostarp apstrādes rūpniecībā - par 2,4% un elektroenerģijas un gāzes apgādes nozarē - par 5,6%. Tikmēr ieguves rūpniecībā un karjeru izstrādē bija vērojams 1% samazinājums.
Salīdzinot ar pērnā gada trešo ceturksni, rūpniecības produkcijas izlaide pēc sezonāli izlīdzinātiem datiem salīdzināmās cenās samazinājās par 1,4%. Tai skaitā apstrādes rūpniecībā - par 0,7% un ieguves rūpniecībā un karjeru izstrādē - par 4,7%, bet pieaugums bija elektroenerģijas un gāzes apgādes nozarē - par 2,4 %.
2015. gada decembrī, salīdzinot ar iepriekšējā gada decembri, rūpniecības produkcijas izlaide pēc kalendāri izlīdzinātiem datiem salīdzināmajās cenās pieauga par 2,6%, tostarp apstrādes rūpniecībā - par 3%, ieguves rūpniecībā un karjeru izstrādē par 0,1% un elektroenerģijas un gāzes apgādes nozarē - par 1,9%.
Salīdzinot ar novembri, rūpniecības produkcijas apjoms pēc sezonāli izlīdzinātiem datiem samazinājās par 1,2%. Statistikas dati liecina, ka elektroenerģijas un gāzes apgādē bija kritums par 3,6%, bet pieaugums bija apstrādes rūpniecībā par 0,1%, kā arī ieguves rūpniecībā un karjeru izstrādē - par 3,7%.