Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) dalībvalstis pieņēmušas lēmumu uzaicināt Latviju kļūt par pilntiesīgu organizācijas 35. dalībvalsti, portālu "Delfi" informēja Ārlietu ministrija (ĀM).
"Delfi" atgādina, ka nākamais solis pēc OECD Padomes lēmuma uzaicināt Latviju pievienoties OECD būs Latvijas pievienošanās līguma OECD parakstīšana, kas notiks Parīzē OECD ikgadējās ministru sanāksmes laikā 2. jūnijā.
Pēc līguma parakstīšanas un ratifikācijas Saeimā Latvija kļūs par pilntiesīgu OECD dalībvalsti.
"Latvijas pievienošanās OECD jau ilgāku laiku ir bijusi viena no Latvijas prioritātēm. Kopīgiem spēkiem esam veikuši maratona cienīgu distanci un nopelnījuši dalību tā dēvētajā labāko prakšu klubā," norāda ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (V).
"Kā OECD dalībvalstij kopīgi ar citām pasaules attīstītākajām ekonomikām mums būs iespēja risināt būtiskākos globālos izaicinājumus, kuru tiešās un netiešās sekas arvien vairāk ietekmē valsts iekšpolitiskos procesus. Latvijai būs iespēja izmantot OECD dalībvalstu un ekspertu pieredzi, lai turpinātu uzlabot sniegumu teju visās tautsaimniecības nozarēs un kāpinātu Latvijas iedzīvotāju dzīves līmeni. Dalība pasaules attīstītāko valstu organizācijā pati par sevi nav labklājības garants. Tā būs mūsu pašu atbildība nodrošināt to, ka pilnvērtīgi izmantojam dalību OECD," sola Rinkēvičs.
Kā portālam "Delfi" skaidro ĀM, OECD pievienošanās gaitā Latvija jau ir veikusi virkni reformu un uzlabojumu, kuri ilgtermiņā veicinās Latvijas ekonomikas un nozaru attīstību, balstoties uz pasaulē labāko pieejamo praksi un ekspertīzi.
"Piemēram, OECD rekomendācijas bijis spēcīgs stimuls nepieciešamām iekšējām reformām. Jau kā organizācijas biedrei, Latvijai būs arī turpmāk jāinformē par padarīto un pievienošanās procesā izteikto rekomendāciju ieviešanu," skaidro ministrija.
Kā ziņots, 18. aprīlī Latvija noslēdza tehniskās sarunas, saņemot formālos atzinumus no 21 OECD komitejas, kurās tika vērtēta Latvijas atbilstība OECD standartiem un labajai praksei.