Konkurences padome (KP) nav guvusi pierādījumus, kas varētu norādīt uz konkurences riskiem maizes tirgū, pavēstīja KP komunikācijas speciāliste Paula Vilsone.
Viņa informēja, ka KP ir noslēgusi maizes tirgus monitoringu, kurā izvērtēja situāciju pēc publiskajā telpā izskanējušās informācijas par vienādajām maizes cenām tirgū. "KP maizes tirgus monitoringu uzsāka, reaģējot uz šā gada sākumā plašsaziņas līdzekļos pausto informāciju par viena veida maizes cenu sakritībām dažādu mazumtirgotāju tīklu veikalos," norādīja Vilsone.
Viņa pavēstīja, ka, sākotnēji apkopojot konkrēto maizes veidu cenas dažādu tirgotāju tīklu veikalos, KP novēroja atsevišķas sakritības, kā rezultātā uzskatīja par nepieciešamu noskaidrot piegādātāju un mazumtirgotāju maizes cenas veidošanas principus, kā arī izvērtēt noslēgtos sadarbības līgumus.
Vērtējot piegādātāju sadarbības līgumus ar mazumtirgotājiem, KP secinājusi, ka tie nesatur ierobežojumus mazumtirgotājiem patstāvīgi noteikt maizes tālākpārdošanas cenu, kas būtu smags konkurences tiesību pārkāpums. Tāpat KP pārliecinājusies, ka mazumtirgotāji cenu veidošanas politiku īsteno neatkarīgi un atbilstoši individuāli izstrādātai stratēģijai, kā arī vienlaikus seko līdzi un pielāgojas vispārējai situācijai maizes tirgū, regulāri veicot konkurentu maizes cenu monitoringu, kas atbilstoši Konkurences likumam nav aizliegts.
Pēc Vilsones vēstītā, maizes cenu līdzību dažādos veikalos KP skaidro ar konkrētā tirgus specifiku, proti, produktu gala cenas veikalos ir publiski pieejamas. Tādējādi konkurentiem ir iespējas brīvi sekot līdzi situācijai tirgū, veicot cenu monitoringu un nereti radot situācijas, kad atsevišķu maizes veidu cenas sakrīt dažādos mazumtirdzniecības tīklu veikalos.
"Izpētes laikā KP neguva pierādījumus, kas varētu norādīt uz konkurences riskiem, tādējādi konkurences iestāde nolēma monitoringu izbeigt," pavēstīja Vilsone.
KP ir Ekonomikas ministrijas padotībā esoša institūcija, kuras mērķis ir nodrošināt iespēju katram tirgus dalībniekam veikt ekonomisko darbību brīvas un godīgas konkurences apstākļos, kā arī veicināt konkurences attīstību visos tautsaimniecības sektoros sabiedrības interesēs.