"Mēs jau sen prognozējām, ka ĀCM, agri vai vēlu, nonāks arī Zemgalē un Kurzemē. Kopš pirmajiem saslimšanas gadījumiem ir pagājuši divi gadi, un nu esam nonākuši līdz Baldonei. Ja turpināsies šāda dinamika, tad, ja ne šogad, tad nākamgad Kurzemē varētu nonākt ĀCM," teica Balodis, piebilstot, ka situācija ĀCM izplatības ziņā nav labvēlīga, un vasaras vidus ir īpaši bīstams periods.
Viņš piebilda, lai ierobežotu slimības izplatību meža cūku populācijā, vienīgais risinājums ir mežacūku skaita samazināšana. Tostarp, laikā no pērnā gada 20.novembra līdz šā gada 30.martam PVD medniekiem par katru nomedīto mežacūku māti maksāja 100 eiro, un līdz šā gada martam pieņēma vairāk nekā 11 tūkstošus paraugu. Rudenī programmu visdrīzāk plānots atsākt.
PVD ģenerāldirektors norādīja, ka PVD ar speciālistiem vēl izdiskutēs, vai programma būs tieši tāda pati, kā pērn uzsāktā. "Iespējams samaksa tiks sadalīta pa vecuma grupām - mazāka par jaunajām sivēnmātēm, kas vēl nav reproduktīvajā vecumā, bet vairāk par tādām, kas jau ir reproduktīvajā vecumā, lai nākamgad samazinātu cūku skaitu," sacīja PVD ģenerāldirektors.
Tāpat, lai mazinātu meža cūku skaitu valstī, PVD ļoti cieši sadarbojas ar mednieku organizācijām, Valsts meža dienestu un "Latvijas Valsts mežiem", tostarp nesen kārtējā ekspertu grupā puses sprieda par tālākajām darbībām.
Ziņots, lai ierobežotu ĀCM izplatību un samazinātu slimības uzliesmojumu skaitu meža cūku populācijā, mednieki no 2015.gada 20.novembra līdz šā gada 30.martam par katru nomedīto meža cūkas mātīti varēja saņemt 100 eiro samaksu. Izmaksas tika segtas no ĀCM apkarošanas programmas, ko līdzfinansē Eiropas Savienība.
PVD ir Zemkopības ministrijas pārraudzībā esoša valsts pārvaldes iestāde, kas veic pārtikas aprites un veterinārmedicīnas nozares valsts uzraudzību un kontroli.