Lattelecom preses konference - 6
Foto: F64

Telekomunikāciju operatora "Bite" jauno īpašnieku investīcijas interneta un kabeļtelevīzijas operatorā "Baltcom" ir loģisks solis, kas jāņem vērā, domājot par "Lattelecom" un "Latvijas Mobilā telefona" (LMT) nākotni, sacīja "Lattelecom" valdes priekšsēdētājs Juris Gulbis.

"Tas ir tikai loģisks solis, kuru jau iepriekš esam prognozējuši," sacīja Gulbis. "Visā Eiropā un pasaulē notiek telekomunikācijas operatoru apvienošana, un Baltija nav izņēmums, jo neviens globālās tendences mūsu reģionā nav atcēlis."

"Ceru, ka šis notikums tiks ņemts vērā, valdības piesaistītajam konsultantam gatavojot "Lattelecom" un LMT nākotnes attīstības vīziju un rīcības plānu," piebilda "Lattelecom" vadītājs.

Kā ziņots, mobilo telekomunikāciju operatora "Bite" jaunais īpašnieks - ASV investīciju kompānija "Providence Equity Partners" ("Providence") - investējis līdzekļus arī citā Latvijas telekomunikāciju uzņēmumā - interneta un kabeļtelevīzijas operatorā "Baltcom".

Pēc vairāku piedāvājumu izskatīšanas "Baltcom" ir izvēlējies privātā kapitāla investīciju fonda "Providence" piedāvāto mezanīna finansējumu, lai palielinātu investīcijas uzņēmuma tālākajā attīstībā, informēja "Baltcom" pārstāvji.

Līdzšinējie "Baltcom" investori - kompānijas "Ardian" un "Resource Partners" - paliek "Baltcom" vairākuma akcionāri, informē uzņēmums.

Juridiski "Baltcom" pilnībā pieder Luksemburgā reģistrētajai kompānijā "Rpax One S.A.". Jūnija sākumā "Rpax One S.A." akcionāri palielināja pamatkapitālu par 50 000 eiro līdz 174 940 eiro un jaunemitētās akcijas, kas veido 28,5% kapitāla, nolemts pārdotas Latvijas uzņēmumam "Bite Latvija" par 3,5 miljoniem eiro, liecina akcionāru ārkārtas sapulces protokols.

Kopējā darījuma summa šobrīd netiek izpausta.

Jau ziņots, ka "Providence" pērn nopirka Latvijā un Lietuvā strādājošo mobilo sakaru operatoru "Bite". Savukārt šogad "Providence" no Zviedrijas investīciju kompānijas "East Capital Explorer" pirks Igaunijas lielākā kabeļtelevīzijas operatora un platjoslas interneta pakalpojumu sniedzēja "Starman" akciju kontrolpaketi. Igaunijas kompānijai jau pieder arī Lietuvas otrs lielākais interneta un kabeļtelevīzijas pakalpojumu sniedzējs "Cgates".

Gulbis jau iepriekš atzina, ka līdz ar "Starman" pārdošanu "Bites" jaunajam īpašniekam tiek radīti priekšnosacījumi spēcīga Baltijas līmeņa telekomunikāciju spēlētāja izveidei. "Aktīvu iegāde Latvijā un visu šo biznesu konsolidācija varēt būt loģisks nākamais solis," atzina Gulbis.

Viņš skaidroja, ka "Lattelecom" valdes sagatavotais "Lattelecom" un LMT apvienošanas priekšlikums tika izstrādāts, ņemot vērā fiksēto un mobilo operatoru apvienošanās tendences Eiropā, un "redzams, ka šī tendence tiešā veidā skar arī Baltijas valstis".

"Latvijas telekomunikāciju uzņēmumiem kā tirgus līderiem būtu loģiski sekot šai tendencei, lai saglabātu konkurētspēju, jo spēcīgu, pāri robežām strādājošu integrētu telekomunikāciju operatoru veidošanās ir neizbēgams process," šogad martā teica Gulbis, kurš uzskata, ka telekomunikāciju jomā veiksmīgi spēs darboties vien tās kompānijas, kas apvienos spēkus, integrējot gan mobilos pakalpojumus, gan platjoslas internetu, gan ražojot kvalitatīvu saturu.

Savukārt Ministru kabinets vēlāk nolēma vēl neapvienot "Lattelecom" un LMT, bet piesaistīt neatkarīgu starptautisku konsultantu un veikt makroekonomisko, mikroekonomisko un sociālekonomisko izpēti par turpmāko rīcību ar "Lattelecom" un LMT valsts kapitāla daļām, izskatot visus iespējamos rīcības variantus un novērtējot katra varianta stiprās un vājās puses.


Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!