Saistībā ar obligātā iepirkuma komponentes (OIK) atļauju skandālu skaidrība par izsniegtajām licencēm un iespējami vainīgajām personām būs nākamā gada pirmajos mēnešos, otrdien LTV raidījumam "Rīta Panorāma" sacīja Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS).
Runājot par OIK, premjers sacīja, ka par nozari atbildīgajai Ekonomikas ministrijai (EM) jāveic izvērtējums, jāanulē šaubīgi izsniegtās licences un jānosaka vainīgie. Valdības vadītājs pauda, ka EM pārbaudes pabeigs nākamā gada pirmajā ceturksnī, piebilstot, ka nesaprastu, ja tas ievilktos ilgāk.
Runājot par nacionālās lidsabiedrības "airBaltic" investora piesaisti un sarunu pagarināšanu, Kučinskis sacīja, ka nesaskata problēmas un uzsvēra, ka valstij un investoram nepieciešams pārrunāt visus jautājumus, jo runa ir par ilgtermiņa ieguldījumiem. Savukārt par to, vai notiks valsts un "Liepājas metalurga" investora darījums skaidrības neesot, jo investors vēl neesot paudis apstiprinājumu un gatavību pildīt prasības.
Jau ziņots, ka Valsts policija pēc Ekonomikas ministrijas (EM) iesnieguma sākusi kriminālprocesu par "Sadales tīkla" un SIA "Rīgas enerģijas" rīcību, iespējams, krāpjoties ar atļaujām elektroenerģijas ražošanai obligātajā iepirkumā.
Kriminālprocess sākts par krāpšanas mēģinājumu lielos apmēros. Lieta sākta par faktu, un to izmeklē Organizētās noziedzības apkarošanas pārvalde.
Aizdomās turētā statuss šobrīd nevienai personai nav piemērots.
Atbilstoši izsniegtajai atļaujai "Rīgas enerģijai" līdz šā gada 5.oktobrim bija jāsāk elektroenerģijas ražošana koģenerācijā. Lai pārliecinātos, ka stacija sākusi ražošanu, jābūt sistēmas operatora, "Sadales tīkla", parakstītam aktam par elektrostacijas atzīšanu kā derīgu paralēlam darbam ar sistēmu un atļaujai par elektrostacijas pieslēgšanu sistēmai uz pārbaudes laiku ne mazāku kā 72 stundas. Tomēr "TV3" raidījuma "Nekā Personīga" filmēšanas laikā uzņēmuma "Rīgas enerģija" teritorijā netika konstatēta elektroenerģijas ražošana.
Tāpat vēstīts, ka "Nekā Personīga" atklāja vairākus uzņēmumus, kuri nav laikā pabeiguši projektus, bet licences saglabājuši, "Sadales tīkla" testā padodot jaudu no pārvietojama ģeneratora. Ja šie uzņēmumi sāks darbu un izmantos iespēju elektrību tirgot par paaugstināto cenu, patērētājiem tas izmaksās līdz 100 miljoniem eiro obligātā iepirkuma komponentes (OIK) maksājumos nākamajos desmit gados.