Biznesa gēns un inovācijas – 'Climate-KIC' akceleratora vadītāja startapiem tic
Foto: Publicitātes foto
Jau pavisam drīz Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Dizaina fabrikā startēs otrais "Cilmate-KIC" akcelerators, kurā pulcēsies videi draudzīgas biznesa idejas attīstoši startapi. Dizaina fabrikas projektu vadītāja Liene Rubina sarunā ar portālu "Delfi" uzsver – temats nav vienkāršs un ne katrs jaunuzņēmums spēj uz savu ideju paskatīties no dabas drauga perspektīvas, taču šī ir laba iespēja savu ideju pārbaudīt un testēt, lai pēcāk varētu jau krietni pārliecinošāk doties pie investoriem.

Par Eiropas Inovāciju un tehnoloģiju institūta zināšanu un inovāciju kopienas "Climate-KIC" asociēto partneri RTU kļuva 2016. gadā. Tad arī tika realizēts pirmais, kā saka Rubina – "mini" – akcelerators , kurā piedalījās četri startapi. Kopš pagājušā gada RTU ir pilntiesīgs "Climate-KIC" partneris. Pērn arī norisinājās pirmā pilnas jaudas akceleratora programma, kurā tika uzņemti 10 uzņēmumi. Tāda tiks realizēta arī šogad – līdz 3. aprīlim startapiem vēl iespējams pieteikties 2018. gada akceleratora programmai.

"Mēs runājam par klimatam draudzīgām tehnoloģijām vai risinājumiem. Pirmkārt, ļoti daudz jaunuzņēmumu nespēj uz sevi paskatīties caur šo prizmu. Proti, vai mana tehnoloģija vispār dara ko labu dabai, vai arī otrādi. Ir arī tādi, kuri domā, ka viņu ideja glābj pasauli, bet, veicot daudz rūpīgāku izpēti, secinājums ir tāds, ka, ražojot to risinājumu, dabai tiek nodarīts daudz lielāks ļaunums nekā gūtais labums, pēc tam to ieviešot,'' skaidro Rubina, piebilstot, ka tieši tādēļ ir svarīgi paralēli veikt izglītošanu, liekot padomāt "kā es varu pozitīvi ietekmēt vidi".

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!