Stāsts par plastmasu pagājušā gadsimtā sākās visai rožaini – tas bija jauns, viegls un ļoti parocīgs materiāls ar ārkārtīgi plašām pielietošanas iespējam. Mūsdienās aptuveni 80% līdz 85% no visiem atkritumiem, kas atrodami Eiropas pludmalēs un jūrās, ir plastmasas izstrādājumi, tostarp 70% – vienreiz lietojamās plastmasas draza, liecina Eiropas Komisijas (EK) aplēses. Lai risinātu samilzušo problēmu Eiropas Parlaments (EP) balsojumā trešdien atbalstīja aizliegumu no 2021. gada tirgot vairākus vienreiz lietojamās plastmasas izstrādājumus, tostarp galda piederumus un vates kociņus.
Portāls "Delfi" jau ziņoja, ka trešdien Eiropas Parlamenta (EP) deputāti ar 571 balsi "par", 53 "pret" un 34 deputātiem atturoties, atbalstīja priekšlikumu aizliegt vienreizlietojamo plastmasas izstrādājumu tirdzniecību, kas cita starpā paredz aizliegt plastmasas šķīvju, galda piederumu un vates kociņu apriti Eiropas Savienības (ES) tirgū.
"Jautājums par plastmasu nekur nav bijis īpaši svarīga dienaskārtības daļa, lai gan piesārņojums ļoti daudzviet pasaulē ir labi redzams jau gadiem ilgi. Es domāju, ka cilvēki ir redzējuši fotogrāfijas ar plastmasu jūrā un dzīvniekiem, kas miruši plastmasas izstrādājumu dēļ, un tas arī ir pamudinājis spert šo lielo soli uz priekšu. Cilvēki ir sapratuši, ka nevaram vienkārši savākt izmestos atkritumus – svarīgākā ir prevencija," sarunā ar portālu "Delfi" pauda ziņojuma ēnu referente Margrēta Aukena (Greens/EFA, Dānija).