Tobijs Mūrs, Nikolajs Adamovičs, Ēriks Eglītis, Bobs Dorfs
Foto: LETA
Zināšanu ekonomikas attīstībā nefinanšu atbalstam no valsts puses ir tikpat liela nozīme kā finanšu instrumentu pieejamībai, turklāt Latvijā nopietni ir jādomā par esošo un topošo uzņēmēju biznesa iemaņu un izglītības stiprināšanu, tika secināts "Events Worth Attending" organizētajā diskusijā.

Sarunas dalībnieki – Ekonomikas ministrijas (EM) valsts sekretārs Ēriks Eglītis, investīciju fonda "Imprimatur Capital" vadošais partneris Tobijs Mūrs, akcelerācijas fonda "Komercializācijas reaktors" dibinātājs un vadītājs Nikolajs Adamovičs, kā arī starptautiski atzītais uzņēmējs, investors un dižpārdokļa "The Startup Owner's Manual" līdzautors Bobs Dorfs – bija vienisprātis, ka valsts izmēram īsti nav saistības ar tās iespējām augt vai veidot veiksmīgu biznesu. Izaugsmei ir svarīga efektīva ekosistēma, spēja starptautiski sadarboties, izglītības kvalitāte un finanšu instrumenti agrīnās stadijas uzņēmumu atbalstam.

Runājot par uzņēmējdarbības ekosistēmu, Dorfs uzsvēra, ka svarīgi to veidot pēc iespējas iekļaujošāku. Viņš aicināja nekoncentrēties tikai uz jaunuzņēmumiem un, t.s., "vienradžiem" (uzņēmumiem, kuri nesuši lielu peļņu dibinātājiem un ieguldītājiem), bet ir jādomā arī par pretējo pusi – it kā parastiem, nelieliem uzņēmumiem, kas ir dibināti, piemēram ģimenes vajadzību apmierināšanai.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!