Mentālā veselība jaunuzņēmumu un tehnoloģiju jomā ieņem arvien lielāku nozīmi. 18% ASV strādājošo ir mentālās veselības problēmas, kas traucē pilnvērtīgi dzīvot. “Tā turpināties vairs nedrīkst,” uzskata Stjuarts Rodžers, tehnoloģiju portāla "Venture Beat" analītiķis, kurš pats uz savas ādas ir saskāries ar mentālās veselības problēmām, par ko stāstīja ceturtdien notiekošajā tehnoloģiju konferencē "TechChill".
Sākt veidot jaunuzņēmumu var būt ļoti aizraujoši – startapos vada kaislība, uzņēmējs grib mainīt pasauli, atrisināt cilvēku problēmas, vienkārši darīt labas lietas un būt par to aizrautīgam. "Bet tā nav realitāte. Realitātē tehnoloģiju uzņēmumu dibinātāji pašnāvības izdara divreiz biežāk nekā parasts iedzīvotājs, bet desmitreiz vairāk sastopas ar bipolāriem traucējumiem. Tas ir dēļ vairākiem faktoriem, ar ko parastiem cilvēkiem nav ikdienā jāsaskaras," stāsta Rodžers.
Cilvēki domājot, ka strādāšana vairāk ir atslēga uz panākumiem: "Es zinu cilvēkus, kas nedēļā strādā 15-17 stundas katru dienu, septiņas dienas nedēļā, jo viņi ir aizrautīgi par savu projektu". Rodžerss uzskata, ka tā ir atslēga uz sliktu pašsajūtu, nemieru un trauksmi un tā tikai pastiprinās, ja cilvēks visu laiku domā par darbu.