Ekonomisti: drūmāks skats uz nākotni Eiropā var papildināt izaicinājumu klāstu Latvijas uzņēmējiem
Foto: AFP/Scanpix/LETA

2019. gada janvārī, salīdzinot ar 2018. gada janvāri, rūpniecības produkcijas apjoms pēc kalendāri izlīdzinātiem datiem salīdzināmajās cenās samazinājās par 1,8%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati. Ekonomistu ieskatā aizvien drūmāks skats uz nākotni eirozonā un lēnāka izaugsme šeit pat var papildināt jau tā esošo izaicinājumu klāstu Latvijas uzņēmējiem, tomēr Latvijas un Baltijas kaimiņvalstu apstrādes rūpniecības sniegums bijis labs, un līdz šim to būtiski neietekmēja ekonomiskās izaugsmes un rūpniecības palēnināšanās atsevišķās Eiropas Savienības valstīs.

Izmaiņas ietekmēja ražošanas apjoma kritums elektroenerģijas un gāzes apgādē par 15,3%, samazinoties hidroelektrostacijās saražotās elektroenerģijas apjomam. Savukārt produkcijas apjoma pieaugums bija apstrādes rūpniecībā – par 3,6% un ieguves rūpniecībā un karjeru izstrādē – par 8,4%.

Lielāko pozitīvo ieguldījumu apstrādes rūpniecības izaugsmē janvārī gada griezumā veidoja lielākā apstrādes rūpniecības apakšnozare – kokapstrāde (pieaugums par 9,3%). Ievērojams devums apstrādes rūpniecības izaugsmē bija arī elektrisko iekārtu (+23,7%) un iekārtu, mehānismu un mašīnu ražošanai (+30,1%). Pieaugums bija vērojams arī automobiļu un piekabju ražošanai (+10,1%) un poligrāfijai (+11,2%), skaidro Ekonomikas ministrijas Analītikas dienesta analītiķis Edmunds Gergelevičs.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!