Izvērtējot konkursa pieteikumus, žūrijas komisija balvu nolēma piešķirt uzņēmumam "Anatomy Next" par inovāciju projektu "Traumas simulators", bet otro vietu – Ingai Ļašenko, vadošajai RTU pētniecei, Biotekstilmateriālu zinātniski pētnieciskās laboratorijas vadītājai par "Funkcionālo metamateriālu saturošo tekstilpavedienu", kuri ieguva attiecīgi 10 000 un 5000 eiro lielu balvu.
Konkursa uzvarētāji saņēma speciāli izgatavotu balvu, kas simbolizē radošumu un inovācijas, kā arī goda rakstu no ASV vēstniecības Latvijā.
"Anatomy Next" izstrādātā virtuālās realitātes apmācības sistēma "Traumas simulators" medicīnas studentiem un personālam sniedz iespēju apgūt dažādu traumu aprūpi un sagatavo tos ārkārtas situācijām. Savukārt "Funkcionālais metamateriālu saturošais tekstilpavediens" samazina apģērba lietotāja termālo nospiedumu, kas izmantojams militāriem nolūkiem.
"Mēs radījām "Traumas simulatoru ar mērķi atvieglot apmācības procesu un palīdzēt sagatavot neatliekamās medicīnas personālu," sacījis uzņēmuma projektu vadītājs Jānis Kondrāts.
Goda rakstus no ASV vēstnieces Latvijā Nensijas Baikofas Petitas saņēmuši arī uzņēmumi "Asya" par mākslīgā intelekta aplikāciju "Asya", kas uzlabo komunikācijas prasmes un nodrošina atgriezenisko saiti attiecībā uz sarunas kvalitāti un "Custom3D Tech" par virtuālās protezēšanas un ortopēdijas klīniku "Virtual OP Hub".
"Inovācijas balva simbolizē uzņēmējdarbības garu starp Latviju un Amerikas Savienotajām Valstīm, jo daži no gaišākajiem prātiem apvieno kaislību, talantu un radošumu, pārveidojot idejas biznesa realitātē. Šī gada balvai tika izvirzītas izcilas nominācijas, un tās visas ir pelnījušas īpašu atzinību un novērtējumu," sacījusi Petita.
Latvijas-Amerikas Inovāciju balvu rīko ASV vēstniecība Latvijā, Baltijas-Amerikas Brīvības Fonds (BAFF) un Amerikas Tirdzniecības Palāta Latvijā (ATPL) ciešā sadarbībā ar tehnoloģiju jaunrades telpu "TechHub Riga" un Latvijas Start-up uzņēmumu asociāciju.