Balstoties uz Zemkopības ministrijas sniegtajiem datiem, Latvijas meži aizņem 3,38 miljonus hektāru un klāj 52% Latvijas teritorijas, kas to padara par ceturto mežaināko valsti Eiropā. Top 100 lielākajiem mežu īpašniekiem pieder 11,69% Latvijas mežu. "Lursoft" apkopojis informāciju par top 100 lielākajiem mežu īpašniekiem – juridiskām personām Latvijā, izpētot, kas ir to īpašnieki un kādi ir to finanšu rādītāji.
Trešā daļa no top 100 lielākajiem mežu īpašniekiem reģistrēti Rīgā, savukārt pārējos reģionos to sadalījums ir ļoti līdzīgs. Izņēmums ir Zemgale, kur juridisko adresi reģistrējuši tikai seši no top 100 sarakstā iekļautajiem uzņēmumiem. Savukārt, analizējot, kādas nozares top 100 lielākie mežu īpašnieki norādījuši kā savu pamatdarbības veidu, vairākumā gadījumu redzams, ka to darbība saistīta ar mežkopību (53 uzņēmumi) vai mežizstrādi (20 uzņēmumi), taču daļa (pieci komersanti) snieguši informāciju, ka tie nodarbojas ar sava nekustama īpašuma pirkšanu un pārdošanu, bet vēl četri uzņēmumi – ka tie nodarbojas ar kokmateriālu, būvmateriālu un sanitārtehnikas ierīču vairumtirdzniecību. Starp sarakstā iekļautajiem uzņēmumiem atrodama gan firma, kas nodarbojas ar viesu izmitināšanu viesu mājās, gan arī kūdras ieguves uzņēmums un firma, kas norādījusi, ka tās pamatdarbība saistīta ar koka taras ražošanu.
Ar izmitināšanu viesu mājās saistīts Madonas novadā reģistrētais SIA "Čiekuri-shishki", kura īpašnieks ir Gērnsijā reģistrētais "SF Holding Limited", bet kā patiesais labuma guvējs norādīts "Latvijas balzama" īpašnieks, Krievijas miljardieris Jurijs Šeflers. Pagājušā gada nogalē mediji vēstīja, ka ar Šefleru saistītas firmas uzpērk īpašumus Gaiziņa apkaimē, Viešura kalna un Kaķīša jeb Viešura ezera krastos. Iepriekš īpašumu apsaimniekotājs publiski apliecinājis, ka miljardierim ap ezeru pieder jau vairāk nekā divsimt hektāru zemes, bet apkaimē – ap diviem tūkstošiem hektāru. "Čiekuri-shishki" īpašumā atrodas 1,55 tūkstoši hektāru mežu. Iesniegtajā pārskatā par 2017. gadu teikts, ka aizpagājušais gads uzņēmumam bijis ekonomiski smagnējs – atpūtas kompleksa "Viešūra kalns" īpašnieks turpinājis strādāt ar zaudējumiem, tiem 2017. gadā sasniedzot 1,61 miljonu eiro, bet tā apgrozījumu veidojuši 1,27 miljoni eiro.