2019. gada augustā, salīdzinot ar 2018. gada augustu, rūpniecības produkcijas apjoms pēc kalendāri izlīdzinātiem datiem salīdzināmajās cenās pieauga par 2%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati. Ražošanas apjoma pieaugums bija apstrādes rūpniecībā – par 0,4% un elektroenerģijas un gāzes apgādē – par 8,9%, bet kritums – ieguves rūpniecībā un karjeru izstrādē par 8,3%. Ekonomisti norāda, ka apstrādes rūpniecībā tas bijis lēnākais pieauguma temps kopš 2016. gada maija un tas liek būt piesardzīgiem par mūsu rūpniecības izaugsmes perspektīvām.
"Kokapstrāde un pārtikas produktu ražošana, divas lielākās apstrādes rūpniecības nozares, augustā ir piedzīvojušas izlaides apjomu samazinājumu. Kokapstrādes neveiksmes ir saistāmas ar ārējā pieprasījuma vājināšanos un jauno pasūtījumu skaita samazināšanos, 2019. astoņos mēnešos gadā nozare vēl notur pozitīvu izaugsmi. Tomēr pārtikas ražošanā apjomi saruka. Īslaicīgais negatīvi ietekmējošais faktors ir bijis cūku mēris, kura plosīšanās rezultātā ievērojami samazinājies cūku skaits," skaidro "Swedbank" ekonomiste Laimdota Komare.
Latvijas ekonomikā arvien vairāk ir jūtama pasaules ekonomikas bremzēšanās, un pēdējo mēnešu rūpniecības rādītāji liek domāt, ka tuvākā gada laikā Latvijas apstrādes rūpniecībā gaidāms, iespējams, sarežģītākais brīdis kopš finanšu krīzes. Lēnā izaugsme rūpniecībā šobrīd daļēji ir saistīta ar koksnes cenu kritumu un tā ietekmi uz kokapstrādi, taču liela nozīme ir arī kopējam ekonomiskajam fonam pasaulē un it īpaši Eiropā, jo līdzīgu izaugsmes tempu bremzēšanās rūpniecībā šobrīd vērojama arī Lietuvā un Igaunijā, norāda bankas "Citadele" ekonomists Mārtiņš Āboliņš.