2019. gada 3. ceturksnī bezdarba līmenis Latvijā bija 6,0%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati. Salīdzinot ar iepriekšējo ceturksni, bezdarba līmenis ir samazinājies par 0,4 procentpunktiem, bet gada laikā – par 1,0 procentpunktu. Ekonomisti vērtē, ka bezdarba līmenis šobrīd ir zemākais, kāds redzēts pēdējo 23 gadu laikā, izņemot divus ceturkšņus 2007. gada otrajā pusē. Iedzīvotāju ekonomiskās aktivitātes līmenis – nodarbināto un darba meklētāju īpatsvars kopējā 15-74 gadus vecu iedzīvotāju skaitā – ir tuvu vēsturiski augstākajam līmenim.
"Salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu bezdarba līmenis Latvijā ir samazinājies par vienu procentpunktu un trešajā ceturksnī pēc piecu gadu pārtraukuma bezdarba līmenis Latvijā atkal ir zemāks nekā Lietuvā. Taču pat ar to visu, bezdarba līmenis Latvijā joprojām ir viens no augstākajiem Austrumeiropā un, piemēram, Igaunijā šī gada trešajā ceturksnī bezdarba līmenis ir noslīdējis līdz 3,9%, tādēļ arī bezdarbam Latvijā noteikti ir potenciāls turpināt samazināties," uzskata bankas "Citadele" ekonomists Mārtiņš Āboliņš.
"Igaunijas pieredze 2015. gadā un Lietuvas pieredze šogad rāda – ja notiek patiešām "cieta" sadursme starp uzņēmumu vēlmi nodarbināt vairāk cilvēku un līdzšinējo iedzīvotāju skaita dinamiku, tad mainās migrācijas kopējais virziens jeb iebraucēju skaits pārsniedz izbraucēju skaitu,"vērtē bankas "Luminor" ekonomists Pēteris Strautiņš.