"Ideju kauss" šogad norisinās 11. reizi, tā ir iespēja topošajiem uzņēmējiem iegūt ekspertu padomus un kontaktus savas biznesa idejas pilnveidošanai, kā arī piesaistīt starta kapitālu uzņēmējdarbības sākšanai. Pagājušā gadā tika pieteiktas 160 idejas, līdz ar to šogad bija daudz vairāk iesniegtu Ideju, kas ļāva arī izvēlēties ļoti spēcīgus fināla pretendentus.
114 ideju radītāji, kas tika izvirzītas uz otro kārtu, piedalījās sešu nedēļu garās apmācībās, kur tika iegūtas zināšanas par idejas validāciju, finanšu un biznesa plānošanu, satura un digitālo mārketingu.Savukārt 12 finālistiem bija pieejamas divu dienu darbnīcas ar starptautiskā prezentāciju aģentūru tīkla "Standout OÜ" radošo direktoru Kristapu Pētersonu un vairāku starptautisku jaunuzņēmumu dibinātāju Dāvidu Štēbeli.
Apbalvošanas ceremonija notiks šā gada 12. decembrī. Tajā tiks apbalvotas pirmās trīs vietas. Trešās labākās idejas autori iegūs 3000 eiro, otrās – 5000 eiro, bet spožākās idejas autori saņems 7000 eiro naudas balvu, ko nodrošina LIAA un Eiropas Reģionālās attīstības fonds (ERAF). Tāpat arī 25 rīdzinieki var pretendēt uz Rīgas Domes grantu 2000 eiro vērtībā.
Fotogrāfijās redzama ideju prezentēšana vērtēšanas komisijas priekšā. To veido Jānis Krievāns (JAL), Mārtiņš Pakalniņš (Rīgas dome), Kārlis Purmalis un Kristīne Bērziņa (LU BVEF), Inga Lapiņa, Modris Ozoliņš un Māris Millers (RTU), Klaudio Rivera (RBS), Inita Pelse ("Everylittlething"), Valters Stūris ([ZEFĪRS] concrete design), Ģirts Ozoliņš (Erica Synths), Uldis Leiterts ("Infogr.am"), Uldis Cimdiņš, Egons Liepiņš un Kārlis Litaunieks (finanšu nozares eksperti), Jānis Palkavnieks ("Draugiem Group"), Mārtiņš Pūpols ("MashUp Baltic"), Gunita Kuļikovska un Alīna Dolmate ("Vividly App"), Guntis Čoders (LIAA reģionālais biznesa inkubators Ventspilī), Jurģis Priedītis (LIAA reģionālais biznesa inkubators Valmierā), Skaidrīte Baltace (LIAA reģionālais biznesa inkubators Rēzeknē), Kārlis Kivlenieks (LU studentu Biznesa inkubators), Terēze Riekstiņa un Ralfs Minkēvičs ("Turība Business HUB"), Iveta Cīrule (RISEBA Radošais biznesa inkubators), Liene Briede ("RTU Design Factory").
"Vertexo Sports"
Platforma, kas domāta sporta spēlētāju reģistrācijai kā licencētiem spēlētājiem un izspēles sistēma turnīriem. Idejas autori ir koncentrējušies uz sporta veidiem, kas ir ātri augoši un jauni. Piemēram, pludmales teniss un citi. Šobrīd platformā jau ir reģistrējušies vairāki tūkstoši sportistu no dažādām pasaules valstīm. Biznesa modelis ir balstīts uz "revenue sharing" ar federācijām, kur 30% no spēlētāju maksas nonāk federācijas rīcībā.
"Aptolux"
Multifunkcionāla un ļoti ērta LED gaismas paneļu gaismošanas sistēma fotogrāfiem un videogrāfiem. Unikālā paneļa forma un savienojumi ļauj tos izmantot gan atsevišķi, gan savienot dažādas formas un izmēra paneļos (līdz pat 170 cm), pielāgojoties fotogrāfa, videogrāfa vajadzībām. Komplekts ietilpst mugursomā. RGBWW diodes dos jebkādu krāsu un spēs imitēt sarežģītus gaismas efektus, piemēram, sveču gaismu, zibeni, TV, ugunskuru utt.
"Stuff box" miniatūras
Telpa Rīgas centrā, kur bērni, ģimenes varēs iepazīties ar brīnišķo miniatūru pasaku pasauli. Miniatūras ir ar roku darinātas figūras, attēli mērogā 1:12, kas ir izveidotas taisnstūra kastēs. Katra kaste attēlo citus tēlus, sižetus utt. Paralēli ekspozīcijai ir plānots rīkot meistarklases, pārdot DIY komplektus un braukt izbraukumos uz pilsētu svētkiem.
Periodisks izdevums "Mikrons"
Periodiskā izdevuma filozofiskais mērķis ir veidot komunikāciju starp redzīgu, vājredzīgu un neredzīgu bērnu. Autoru galvenā iecere ir, lai izdevums būtu lasāms un taustāms dažādiem cilvēkiem, ar dažādām redzes īpatnībām, un tam būtu arī kvalitatīvs dizains, jo neredzīgiem vai vājredzīgiem bērniem trūkst radošu, kvalitatīvu mācību materiālu.
Bezatkritumu (zero waste) bioloģisko tīrīšanas līdzekļu pašapkalpošanās pārdošanas iekārta
Pašapkalpošanās iekārta (vending machine) kura nodrošinās iespēju klientiem iegādāties bioloģiskus tīrīšanas līdzekļus (TL), izmantojot arī savu iepakojumu. Klientam, pienākot pie iekārtas, tiks dota iespēja izvēlēties TL veidu, daudzumu un iepildīt to līdzi paņemtajā iepakojumā.
"Kafiekurs"
Dabīgi iekuri un briketes kamīniem, krāsnīm un ugunskuriem, kas veidoti no kafijas gatavošanas procesa atkritumiem – kafijas biezumiem, ko, apvienojot ar citām izejvielām, var izmantot uguns iekurināšanai un uzturēšanai. Gala produkts sniedz trīs priekšrocības – atkritumu jeb kafijas biezumu savākšanu no uzņēmumiem, šo atkritumu otrreizēju pārstrādi un jauna produkta izveidi Latvijā, tādējādi papildinot tradicionālo skaidu iekuru un brikešu tirgu.
"Freightplat"
Loģistikas plānošanas un vadības sistēma, kas kā platforma ļaus plānot loģistikas pakalpojumus starp pasūtītāju un piegādātāju. Platforma nodrošinās tiešsaistes piekļuvi aktīvajām kravām un galamērķiem, tādējādi patērētājiem un uzņēmējiem ekonomējot laiku un naudu. Programmas interfeiss ļaus klientiem sazināties ar pārvadātāju, saglabāt korespondenci, noformēt pasūtījumus un sūtīt dokumentus, saglabāt visu transportēšanas vēsturi.
"Rock Terms"
Juridisko līgumu vienkāršošanas platforma. Mūsdienās gandrīz katrai lapai ir sava privātuma politika, kura ir gari un sarežģīti uzrakstīta. Platforma garus un juridiskā valodā rakstītos noteikumus pārvērtīs vienkāršā un saprotamā valodā, izmantojot arī animācijas, lai ikviens varētu šos noteikumus saprast un izlasīt. Klients ir uzņēmums, kurš jau "domā un strādā" ar privātuma jautājumiem, starptautisks/ globāls uzņēmums ar lielu klientu/ lietotāju bāzi. Risinājums ir nišas produkts ("legal-tech" risinājums) juristu un datu aizsardzības speciālistu komandām, kam nav iespēju (vai grūti, dārgi utt.) piesaistīt dizainerus un programmētājus.
"Maru"
Produkts – daudzkārtlietojamās sejas ādas kopšanas plāksnītes no auduma ar iestrādātu dzintara diegu, kas nodrošina sejas ādas pilnvērtīgu aprūpi, attīrot sejas ādu no kosmētikas līdzekļiem, uzlabojot asinsriti, un veicinot ādas šūnu atjaunošanos. Produkts tiek ražots no videi un cilvēkiem nekaitīgiem izejmateriāliem, t.i., dzintara diega, kaņepēm, zīda, biokokvilnas, kas tiek ieausti daudzkārtlietojamās sejas ādas kopšanas plāksnītēs. Inovācija ir dzintara diega izmantošana, kas nodrošina sejas ādas attīrīšanu un kopšanu vienlaicīgi.
Stāju koriģējošais t-krekls "Correcty"
T-krekls, kas balsta muguru, un ar elastīgās shēmas palīdzību atgādina lietotājam, ka jāiztaisno mugura. Tas tiek izstrādāts, konsultējoties ar ortopēdiem, kas palīdzēja piemeklēt shēmu, lai izveidotu ornamentu, kas ar atsperes efektu saudzīgi vilks plecus atpakaļ. "Correcty" tiek veidots no speciāla higiēniskā poliestera grupas materiāla – sensora, kas nodrošina drānas gaisa caurlaidību, ātru žūšanu un papildu komfortu.
Kokļu spēles platforma
Kokļu spēles platforma, kur var mācīties tiešsaistē spēlēt Latvijas tradicionālo instrumentu kokli. Skola piedāvā individuālu pieeju, kas pieejama lielam cilvēku skaitam un piedāvā pilnu pakalpojumu klāstu – kokles noma, iegāde, video nodarbības, koklētāju sabiedrības veidošana: koncerti, meistarklases, sadziedāšanās, nometnes u.c.
Samu pievilināšanas elektroniska ierīce
Unikāla elektroniska ierīce, kas palīdz makšķerniekiem samu makšķerēšanā. Ierīce spēj radīt ūdenī specifisku skaņu, kas pievilina samus.