Foto: Publicitātes attēli
Šī gada 3. un 4. aprīlī Rīgā, "H2O 6" centrā, no pulksten 10.00 līdz 18.00 notiks veselībai un dzīves kvalitātes uzlabošanai veltīts samits "Health Performance Riga 2020", kas pulcēs darba devējus, uzņēmējus un veselīga dzīvesveida entuziastus no Baltijas un Skandināvijas valstīm.

"Health Performance Riga 2020" rīko kustības "Biohacking.lv" pārstāvji, un šis būs jau trešais Latvijas biohakeru rīkotais starptautiskais pasākums par veselības uzlabošanu. Samita mērķis ir vairot veselības pratību gan indivīda, gan uzņēmējdarbības vides līmenī – apgūt, kā darba devēji ar zinātnes, medicīnas un biohakinga rīku kompleksu var uzlabot komandas produktivitāti, samazināt darba nespējas ilgumu un radīt tādu darba vidi, kas pozitīvi ietekmēs arī finanšu rādītājus.

Kā to paveikt ar biohakinga metodēm? Biohakings ir sistēmiska pieeja savas pašsajūtas uzlabošanai, runājot datoru terminoloģijā – "uzlaušana", lai kļūtu par sevis labāko versiju un izmantotu visu savu potenciālu. Starp biohakeru galvenajām vērtībām ir atbalsts katra atbildībai par savu veselību, labsajūtu un produktivitāti ikdienā un dalīšanās ar zināšanām.

"Kustība "Biohacking.lv" dibināta 2016. gadā, sekojot Skandināvijas, Vācijas, ASV un citu valstu pieredzei. Mūsu vīzija ir Latvija kā laimīgākā Eiropas valsts 2035. gadā, ko iespējams panākt, izglītojot sabiedrību, lai rūpes par veselību un labklājību būtu prioritāte. Redzam, ka ejam pareizajā virzienā, – 2018. gadā Rīgā notika Baltijā pirmā biohakeru konference "Biohacking 2018", kas pulcēja 400 interesentu no visas Baltijas, pērn divu dienu konferenci, kas bija veltīta ilgdzīvošanai, apmeklēja vairāk nekā 500 cilvēku. Esam aktualizējuši tēmu Latvijas un Baltijas līmenī un šogad vēlamies to attīstīt, runājot par biznesa un darba vides nozīmi veselības veicināšanā," stāsta Artūrs Bernovskis, pasākuma rīkotāju pārstāvis.

2020. gada samitā divu dienu garumā uz trim skatuvēm uzstāsies 30 lektori no Īrijas, Šveices, Baltijas, Skandināvijas, Krievijas un citām valstīm, pārrunājot ķermeņa, inteliģences un vides nozīmi un sniedzot praktiskus padomus dzīves kvalitātes uzlabošanai ar tehnoloģiju, zinātnes un dabas palīdzību. Samita apmeklētāji arī varēs piedalīties praktiskās meistarklasēs un izmēģināt dažādus rīkus pašsajūtas uzlabošanai.

Samita programma ir sadalīta trīs tematiskos blokos: "Ķermenis" – fizisko un mentālo spēju pilnveidošana, ķermeņa nozīme ceļā uz enerģiju un labsajūtu, "Inteliģence", kur tiks skatīta efektīva pieejamo resursu izmantošana un meklētas atbildes uz jautājumu, kā nodomus pārvērst darbībā, sasniedzot personīgos mērķus. Savukārt "Vides" blokā būs lekcijas par bioloģisko procesu kontroli vides ietekmē – kā iemācīties apkārtējo vidi izmantot savā labā – pašsajūtas un veselības uzlabošanai.

Starp vadošajiem runātājiem par šīm tēmām ir Krievijas arktisko ūdeņu nirēja, frīdaivinga čempione, pasaules rekordiste Natālija Avsejenko (Natalia Avseenko), elpošanas eksperts, treneris un grāmatas "The Oxygen Advantage" autors Patriks Makeons (Patric McKeown), darba aizsardzības un veselīgas darba vides eksperte Laima Buša, psihiatrs un zinātnieks Ali Adžazs (Ali Ajaz), veselības un veiktspējas treneris Gregs Poters (Greg Potter), Igaunijas biohakeris Sīms Lands (Siim Land), ģimenes ārsts un pirmās Ukrainas biohakinga klīnikas "SQLAB" vadītājs Svjatoslavs Kanaņenko (Sviatoslav Khananeko), ilgdzīvošanas pētnieks, ārsts Uģis Klētnieks un citi.

Plašāk par "Health Performance Riga 2020" lektoriem un saturu lasāms: https://biohacking.lv.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!