"Patlaban visvairāk ietekmi izjūt nekustamais īpašums, kurš ir saistīts ar citu valstu iedzīvotāju ieceļošanu Latvijā, piemēram, īstermiņa īres. Šim segmentam ir nepieciešams pārorientēties uz ilgtermiņa īri, atstāt īpašumus uz nenoteiktu brīdi neskartus vai pārdot," skaidroja Kanenbergs.
Tāpat arī pārdevējiem, kuri atrodas ārzemēs, bet potenciālais īpašuma pircējs ir parādījies tieši šobrīd, darījumu nav iespējams veikt, ja nav elektroniskais paraksts vai nav pilnvarotā persona Latvijā, piebilda Kanenbergs.
Viņš norādīja, ka nekustamā īpašuma tirgus attīstība atkarīga no kopējās situācijas ekonomā Latvijā un pasaulē un ilgtermiņa ietekmi šobrīd vēl pāragri prognozēt.
"Taču novērojam, ka daudzi, neskaidrības dēļ būs gatavi samazināt sava īpašuma cenu un iespējams pat neliels darījumu skaita pieaugums, jo attiecīgi būs arī iedzīvotāju daļa, kas izmantos šo brīdi, lai veiktu drošu investīciju. Latvijas nekustamā īpašuma tirgum būs salīdzināmi vieglāk pārvarēt potenciālo ekonomisko krīzi," minēja Kanenbergs.
"Ober-Haus Real Estate Latvia" vadītājs norādīja, ka iepriekšējās krīzes sākumā - 2007. gada jūlijā - vidējā sērijveida dzīvokļu cena bija aptuveni 1600 eiro par kvadrātmetru, bet patlaban sērijveida mājokļa vidējā cena ir 820 eiro par kvadrātmetru. Šāda atšķirība veidojusies pateicoties iedzīvotāju un finanšu iestāžu piesardzībai, neuzņemoties pārāk lielu kredītsaistību risku pret oficiāliem ienākumiem.
"Svarīgs apstāklis, izvērtējot kredītņēmēja risku, tiek ņemta vērā kredītņēmēja spēja apmaksāt saistības arī aizdevumu likmes pieauguma gadījumā. Šobrīd, kad ir vienas no vēsturiski zemākām starpbanku likmēm, aizņēmējiem ir labākas iespējas saņemt hipotekāro aizdevumu. Arī bankas ir tam gatavas," piebilda Kanenbergs.