Pētījums: lielākie Latvijas uzņēmumi, kam krīzes dēļ atlikti nokavēto nodokļu maksājumi
Foto: Publicitātes foto/DELFI

Valsts atbalstu izmanto ne tikai tekošo nodokļu samaksas termiņa pagarinājumiem, bet uzņēmēji arvien vairāk izmanto atbalstu nokavēto nodokļu maksājumu samaksas sadalei termiņos vai atlikšanai uz laiku līdz trim gadiem. Līdz šā gada aprīļa beigām tie bija jau 1,9 tūkstoši dažādu nodokļu maksātāju, kas ir gan uzņēmumi, gan saimnieciskās darbības veicēji, liecina "Crediweb" speciāli portālam "Delfi" veiktais pētījums. Jāatzīmē, ka līdz šā gada 5. maijam Valsts ieņēmumu dienests (VID) nodokļu nomaksas termiņa pagarinājumu piešķīris 5450 uzņēmumiem. Kopumā piešķirti nodokļu samaksas termiņa pagarinājumi par 89,1 miljonu eiro

Saprotams, ka joprojām vislielākais īpatsvars, kam valsts nākusi pretī un piešķīrusi kavēto nodokļu atlikšanas pabalstu, ir ēdināšanas nozarē (17% no kopējā skaita), mazumtirdzniecībā (15%), sporta, izklaides un atpūtas darbības sfērā (6%). Visu šo sabiedrību kopējais parāds uz šā gada 7. aprīli bija gandrīz 20 miljoni eiro jeb palielinājušies par vairāk nekā divām reizēm, salīdzinot ar iepriekšējā gada attiecīgo datumu. Turklāt jāatzīmē, ka ne visiem bija parāds uz šā gada 7. aprīli, aptuveni pusei tie radušies vēlāk.

Kas ir tie, kas saņēmuši atbalstus? 69 uzņēmumiem ir reģistrēti nodokļu parādi jau veselu gadu, kur iespējami gan saskaņotie grafiki ar VID, gan konstanti kavētāji. Pusei no šiem uzņēmumiem ir piešķirts arī dīkstāves pabalsts. Bet daļai problēmas ar maksātspējas nodrošināšanu bija jau 2018. gadā, to saistībām pārsniedzot aktīvu vērtību jeb bija konstatēts negatīvs pašu kapitāls.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!