Delfi foto misc. - 75982
Foto: Reuters/Scanpix/LETA
Vairākus mēnešus pasaules ekonomikas asinsrite ir burtiski apstādināta. Neviens joprojām neņemas vērtēt, vai smagākais posms jau ir aiz muguras, tomēr pasaules valstis ir atsākušas ekonomiku asinsrites iekustināšanu, tam novirzot milzu līdzekļus. Portāls "Delfi" pēdējā mēneša laikā piedāvāja vairāku rakstu sēriju - novērojumus, viedokļus un analīzi par to, kas notiek ekonomikā, cik daudz tā ir cietusi un kādi varētu būt atlabšanas scenāriji.

Līdz šim jau izskanējuši neskaitāmi salīdzinājumi ar ekonomisko krīzi pirms desmit gadiem, arī situāciju pēc Otrā pasaules kara. Tomēr patiesu krīzes globālo apmēru ļauj apjaust Starptautiskā valūtas fonda galvenās ekonomistes Gitas Gopinatas jau 14. aprīlī secinātais, ka šī ir pirmā reize kopš Lielās depresijas, kad ekonomisko lejupslīdi piedzīvo gan attīstītās, gan attīstības valstis. Lielā depresija ir pateicīgs un spilgts piemērs, jo dažādas kataklizmas parasti ietekmē vien daļu valstu, bet no 1929. gadā aizsākušās krīzes virpuļa daļa pasaules valstu nespēja pavisam atgūties līdz pat Otrā pasaules kara sākumam.

Portāls "Delfi" sadarbībā ar Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameru sagatavoja sešu publikāciju sēriju par to, kā krīze jau ir ietekmējusi Latviju un visu pasauli, kā šajos apstākļos jūtas un kam pielāgojas vietējais bizness, kā arī meklēja atbildes, kas būtu darāms maksimāli veiksmīgai izejai no krīzes.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!