Viņš teica, ka vasaras mēnešos sezonalitātes dēļ uzņēmums nesaldē zivis. Lai saldētava nestāvētu tukša un saldējamās kameras būtu noslogotas, uzņēmums nolēmis vasarās saldēt ogas. Visa nepieciešamā dokumentācija un sertifikācija, tostarp darbam ar bioloģiskajiem produktiem, šim nolūkam ir nokārtota.
Babris piebilda, ka rudenī saldētavas telpās plānots uzstādīt arī jaunu tehnoloģisko iekārtu saldēto ogu šķirošanai. "Brīvais vilnis" ogas plāno saldēt vien vasarā, kad tās pieejamas arī Latvijas dabā. Tikmēr ziemā, kā ierasts citus gadus, uzņēmums turpinās saldētavās uzglabāt zivis. Tādējādi infrastruktūra būšot efektīvāk noslogota.
Kompānija saldētu ogu realizācijai ir piesaistījusi arī sadarbības partneri, līdz ar to par noieta iespējam nebažījas. "Paši nodrošināsim industriālo platformu, bet tie, kas pārdod un piegādā šo produkciju citiem, mums jau ir atrasti," viņš teica. "Brīvais vilnis" neizslēdz nākotnē uzsākt arī ogu tālāku pārstrādi.
Viņš pastāstīja, ka pamatdarbības virzienā - konservu ražošanā - "Brīvais vilnis" turpina attīstīties. Šogad uzņēmums laidis apgrozībā jaunus produktu veidus - apceptu brētliņu burkānu mērcē un apceptu brētliņu karija-burkānu mērcē. Tāpat mazumtirdzniecības tīklā "Rimi" būs pieejams vēl viens uzņēmuma jaunums - lašu pastēte. Iecerēts arī laist apgrozībā grillētu lasi iepakojumā ar caurspīdīgu vāciņu. "Neraugoties uz lielo pasūtījumu apmēru, skatāmies inovāciju virzienā, lai nestāvētu attīstībā uz vietas," viņš sacīja.
Komentējot "Brīvā viļņa" finanšu rezultātus, Babris teica, ka šā gada pirmajā pusgadā uzņēmuma apgrozījums ir pieaudzis, bet precīzs pieauguma apmērs būšot zināms vēlāk. Pirmie seši mēneši noslēgti arī ar peļņu.
Ziņots, ka, saskaņā ar Babra pausto, pēdējos piecos gados krīzes dēļ nozarē Krievijas embargo ietekmē
zivrūpniecības uzņēmumu skaits Latvijā sarucis par divām trešdaļām. Tā rezultātā nozare savā starpā pārdalījusi pasūtījumus un patlaban Latvijas zivrūpniecības uzņēmumiem ir vairāk pasūtījumu, nekā tie spēj saražot.
Tāpat vēstīts, ka "Brīvā viļņa" apgrozījums 2018. gadā bija 7,5 miljoni eiro, kas ir par 10,2% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt uzņēmuma zaudējumi saruka 2,9 reizes - līdz 386 238 eiro. Kompānijas 2019. gada rezultāti vēl nav publiskoti.
Kompānijas lielākais akcionārs ir "Mūsu investīciju fonds", kura dalībnieki ir "Brīvā viļņa" valdes priekšsēdētājs Arnolds Babris (49,79%) un kompānijas izpilddirektors Māris Trankalis (50,21%).