"Latvenergo" solāro paneļu mobilā iekārta - 4
Foto: Publicitātes foto

AS "Latvenergo" inženieri pilotprojektā ir izveidojuši solāro paneļu mobilo iekārtu. Tā ir autonoma (off grid), neatkarīga mikroģenerācijas mobilā solārā stacija, kuru var aizvest jebkurā nepieciešamajā vietā un nodrošināt "zaļās" elektroenerģijas ražošanu līdz 1,95 kW apmēram, informē "Latvenergo" Pakalpojumu atbalsta funkcijas energorisinājumu vadītājs Renārs Straupe.

Iekārta ir pārbaudīta testos, un šā gada 5. septembrī to pirmo reizi izstādīja elektromobiļu salidojumā Bānīša svētkos Stāmerienā, kur brīvā dabā elektroauto īpašnieki, izmantojot saules enerģiju, varēja uzlādēt savus spēkratus. Pilotprojekta izstrāde un realizācija no idejas rašanās aizņēma dažus mēnešus, konstrukcijas veidu un tehnisko risinājumu īstenoja "Latvenergo" inženieri. Solāro paneļu mobilā iekārta ir izvietota uz transporta piekabes, kuru ir ērti pārvietot un izmantot neatkarīgai elektroenerģijas ražošanai jebkurā vietā, jo tai nav nepieciešams sadales sistēmas pieslēgums.

Solāro paneļu mobilā iekārtā ir automašīnas piekabe, konstrukcija ar "Elektrum Solārais" sešiem paneļiem, akumulatori un vadības bloks (invertors; pārsprieguma aizsardzība, strāvas noplūdes slēdži un automātslēdži; akumulatoru balansēšanas iekārta; sakaru komunikācijas iekārtas), tīkla rozetes. Aprīkojumā ir iespēja izmantot lietotnes un vērot elektroenerģijas ražošanu un lādēšanu, kā arī sekot līdzi visiem parametriem, kas ir būtiski, izmantojot šo iekārtu. Tas nozīmē, ka pie iekārtas var pieslēgt tējkannu, televizoru, datoru – galvenās mājsaimniecības ierīces, kā arī uzlādēt elektroauto.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!