Labs laiks, lai kļūtu par sociālo uzņēmēju
Foto: Madara Ūlande (Publicitātes foto)
19. novembrī Eiropā atzīmē Sociālās uzņēmējdarbības dienu, un arī mums ir, par ko runāt un lepoties. Šobrīd Latvijā oficiāli reģistrēti vairāk nekā 120 sociālie uzņēmumi.

Kas ir sociālā uzņēmējdarbība? "Tas ir bizness, kura galvenais mērķis ir risināt kādu sociālu, sabiedrībai būtisku izaicinājumu, nevis radīt maksimālu peļņu uzņēmuma īpašniekam. Arī Latvijā redzam arvien vairāk tādu cilvēku, kuriem nauda un peļņa nav galvenais dzinējspēks darboties uzņēmējdarbībā – viņu lielākā motivācija ir radīt preces un pakalpojumus, kas palīdz citiem, risina pašu piedzīvotas vai plašākā sabiedrībā novērotas problēmas un atstāj paliekošu pozitīvu ietekmi uz līdzcilvēku dzīvi un sabiedrību kopumā," portālam "Delfi" stāsta Latvijas Sociālās uzņēmējdarbības asociācijas vadītāja Madara Ūlande.

"Sociālie uzņēmēji ir cilvēki, kuri lieliski saprot uzņēmējdarbības spēles noteikumus, taču tikpat labi orientējas arī savu izvēlēto sociālo mērķu lauciņā, un ar savu radošumu, mērķtiecību un darbaspējām spēj uzlikt savu ideju uz "biznesa sliedēm"," viņa raksturo.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!