Pētījums: strādājot no mājām pandēmijas laikā, cieš produktivitāte
Foto: Shutterstock
Pandēmija ir radījusi augsni lielam attālinātā darba eksperimentam. Jauns pētījums liecina, ka, lai gan, strādājot no mājām pandēmijas apstākļos, būtiskas darbinieku daļas produktivitāte krīt, gudra attālinātā un klātienes darba kombinācija nākotnē varētu uzlabot gan darbinieku labsajūtu, gan darba efektivitāti.

Centrālās statistikas pārvaldes dati rāda, ka otrajā ceturksnī gandrīz piektā daļa darbinieku strādāja attālināti – visbiežāk finanšu un apdrošināšanas, informācijas un komunikācijas pakalpojumu, kā arī izglītības jomās. Trešajā ceturksnī līdz ar ierobežojumu mīkstināšanu attālināti strādājošo skaits samazinājās uz pusi. Tomēr gada nogalē saslimstības pieauguma un stingrāku ierobežojumu ietekmē, visticamāk, daudzi atkal ir atsākuši strādāt no mājām.

"Swedbank" sadarbībā ar "Snapshots" decembra sākumā aptaujāja 700 strādājošos, kas kopš marta ir kaut nedaudz strādājuši no mājām. Aptaujas rezultāti rāda, ka to respondentu īpatsvars, kas attālināti strādā regulāri – vismaz dažas reizes nedēļā vai pat biežāk – pieauga vairāk nekā divas reizes un sasniedza 74%. Pārējie aptaujātie attālināti strādāja retāk. Lielai daļai respondentu tā bija jauna pieredze.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!