"Būvniecības valsts kontroles biroja (BVKB) uzraudzībā ir ap 8 tūkstošiem publisku ēku. Ņemot vērā noteiktus kritērijus, BVKB ik gadu veic pārbaudes ekspluatācijā pieņemtās publiskās ēkās, taču iestādes būvinspektora veikts apsekojums nav pielīdzināms būvspeciālistu veiktai detalizētai ēkas tehniskā stāvokļa izpētei."
Šādi BVKB atbild uz portāla "Delfi" lūgumu skaidrot situāciju tirdzniecības ēkā Dzirciema ielā 42, Rīgā, kuru Latvijas tirgū ienākošais mazumtirdzniecības tīkls "Lidl" iegādājies, samaksājot 8,12 miljonus eiro ("Colliers International" dati), un pēc tam tā piesaistītie eksperti secinājuši, ka ēka ir bīstama, jo pastāv iespējamība, ka var sabrukt tās jumts, un, visticamāk, tā ir nojaucama. "Lidl" tehnisku iemeslu dēļ ir liedzis tās tālāku izmantošanu visiem līdzšinējiem nomniekiem, no kuriem lielākais jau daudzus gadus bijis konkurējošais mazumtirdzniecības tīkls "Rimi", kura pārstāve Kristīne Ciemīte, jautāta, vai cilvēku dzīvības ir bijušas apdraudētas, savukārt norāda, ka "situācija ir sarežģīta un nav viennozīmīga", paskaidrojot, ka starp abiem mazumtirdzniecības zīmoliem pastāv konfliktsituācija par ēkas atbrīvošanu un "Rimi" rīcībā esot BVKB atzinumi par to, ka ēka ir ekspluatējama, nevis avārijas stāvoklī.
BVKB atbildē "Delfi" akcentē, ka "par ēkas drošību atbild tās īpašnieks". "Īpašnieka pienākums ir reizi 10 gados apzināt īpašuma tehnisko stāvokli, piesaistot sertificētu būvspeciālistu un novērtējot ēkas atbilstību mehāniskajai stiprībai un stabilitātei, lietošanas drošībai un ugunsdrošībai. Taču, apkopojot datus par 2020.gadu, BVKB secinājis, ka tikai katrs desmitais publiskas ēkas īpašnieks ir novērtējis sava īpašuma tehnisko stāvokli, kas ir satraucoši, jo tas skaidri parāda, ka īpašnieki netiek galā ar saviem pienākumiem. Nenovērtējot ēkas stāvokli, nav iespējams plānot tās uzturēšanas darbus," norāda birojā.