Februārī turpināja augt Latvijas spēja nodrošināt valsts elektroenerģijas patēriņu ar vietējo ģenerāciju – patēriņš tika nosegts 94,5% apmērā, kas ir par 4,3 procentpunktiem vairāk nekā janvārī un ir augtākais rādītājs kopš pagājušā gada marta, liecina Latvijas pārvades sistēmas operatora AS "Augstsprieguma tīkls" sagatavotais Latvijas elektroenerģijas tirgus apskats.
Kopumā februārī Latvijā saražotas 589 865 megavatstundas (MWh) elektroenerģijas, kas ir par 3% mazāk nekā janvārī, bet salīdzinājumā ar 2020. gada februāri, samazinājums ir 2%.
Savukārt Latvijas elektroenerģijas patēriņš februārī bija 630 696 MWh un, salīdzinājumā ar janvāri, tas samazinājies par 6%, bet, salīdzinājumā ar iepriekšējā gada februāri, palielinājies par 1,7%. Salīdzinot janvāra un februāra elektroenerģijas tirgus radītājus, jāņem vērā, ka janvārī ir par 3 dienām vairāk nekā februārī jeb janvāris ir par aptuveni 10% garāks.
Kopumā februārī izmaiņas kopējā ražošanas struktūrā, salīdzinot ar janvārī, ir nebūtiskas. Daugavas hidroelektrostacijās saražotās elektroenerģijas apjoms salīdzinājumā ar janvāri palielinājies par 1%, bet, salīdzinot ar 2020. gada februāri - samazinājies par 46%.
Termoelektrostacijās (TEC) saražotās elektroenerģijas apjoms salīdzinot ar janvāri samazinājies par 3%, bet, salīdzinot ar 2020. gada februāri, palielinājies par 136%. Februārī attiecībā pret janvārī par 1% palielinājās vēja elektrostaciju saražotais, mazajās koģenerācijas stacijās saražots par 10% mazāk, ar biomasu– par 11% mazāk, ar biogāzi – par 9% mazāk, bet mazajās HES – par 12% mazāk.