Foto: Publicitātes attēls
Stiprinot uzņēmuma kapacitāti infekciju ierosinātāju noteikšanā, "Centrālā laboratorija" investējusi 1 miljonu eiro, iegādājoties pasaulē modernākās molekulāri bioloģisko izmeklējumu iekārtas, informē uzņēmuma pārstāve Līga Ribkinska.

"Centrālā laboratorija" kā vadošā Covid-19 diagnostikas veicēja Latvijā papildus esošām tehnoloģijām iegādājusies pasaulē atzītu, plaši izmantotu un Baltijā vienīgo Chemagic 360-D (Perkin Elmer) iekārtu, kas piemērota ne tikai Covid-19 izmeklējumiem, bet arī ērču pārnēsāto slimību ierosinātāju noteikšanai. Savukārt – Cobas 6800 System (Roche Diagnostics) – ļauj ikdienā apstrādāt lielāku paraugu plūsmu un uzturēt Covid-19 testēšanas kvalitāti. Šādas klases tehnoloģijas Latvijā sāk izmantot tieši pandēmijas ietekmē. Lai to izmantošana būtu rentabla, ir nepieciešams pietiekams pieprasījums pēc molekulāriem testiem un tās parasti izmanto valstīs ar lielu iedzīvotāju skaitu.

"Tā ir pilnīgi automatizēta molekulārās bioloģijas iekārta – sistēma, kas nosaka slimību ierosinātāju ģenētisko materiālu. Šādu iekārtu mūsu reģionā ir ļoti maz, jo tās ir domātas lielai paraugu plūsmai un ir relatīvi dārgas. Šī sistēma var strādāt visu diennakti, un 24 stundu laikā ir iespējams testēt aptuveni 1400 paraugus. Šobrīd ar jauno aparatūru veicam Covid-19 diagnostiku, bet nākotnē šī tehnoloģija varētu kalpot gripas, HIV, hepatītu un citu infekciju ierosinātāju noteikšanai," par iekārtas tehniskajām iespējām stāsta "Centrālās laboratorijas" valdes locekle Jeļena Storoženko.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!