Foto: Publicitātes attēli
Pašlaik, pirms apkures sezonas sākuma, ir īstais brīdis, kad apkopt apkures katlu un sistēmu, ūdens sildītāju un izvērtēt citus energoresursu tēriņu ieradumus, kā arī veikt pārdomātus darbus izdevumu samazināšanai un mājokļa energoefektivitātes uzlabošanai, mudina "Latvijas Gāze" eksperti.

“Mājoklī izmantotās dabasgāzes patēriņa pārzināšana, tā sasaistīšana ar iemītnieku ikdienas dzīves ritmu, regulāras rūpes par sistēmas uzturēšanu labā kārtībā – šie ir trīs vaļi, uz kuriem vajadzētu balstīt dabai saudzīgu saimniekošanu. To papildinot pat ar pavisam vienkāršiem energoefektivitātes pasākumiem, var iegūt labus rezultātus,” stāsta “Latvijas Gāze” Mājsaimniecību departamenta vadītāja Diana Tivča.

Arī gatavojot var ietaupīt nedaudz dabasgāzes. Gatavojot maltīti cepeškrāsnī, atcerieties – ne vienā vien receptē, kurā tiek prasīta iepriekšēja krāsns uzsildīšana, ir domāta elektriskā cepeškrāsns, jo tā silst ilgāk. Gāzes cepeškrāsns sasilst ātrāk – parasti aptuveni 10 līdz 15 minūtēs, tādēļ šo laiku var saīsināt un ietaupīt gāzi. Tāpat uguni uz plīts var izslēgt kādu mirkli pirms ēdiens ir gatavs, jo katlā ar cieši pieguļošu vāku siltums būs pietiekams. Pārāk bieža cepeškrāsns virināšana nav visai energoresursiem draudzīga. Katru reizi, kad atveram to, krāsns temperatūra var pazemināties par aptuveni 3oC. Protams, jo ilgāk turam to atvērtu, jo vairāk karstums samazināsies. Tajā brīdī ierīce patērēs vairāk energoresursu, lai atkal sasniegtu noteikto karstumu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!