Atzīmējot 2021. gadu kā ANO Starptautisko radošās ekonomikas gadu, UNESCO aicina izvirzīt pretendentus starptautiskajai UNESCO‒Bangladešas bangabandu šeiha Mudžibura Rahmana radošās ekonomikas balvai.
Starptautiskās UNESCO‒Bangladešas bangabandu šeiha Mudžibura Rahmana radošās ekonomikas balvas mērķis ir izcelt un apbalvot personības, institūcijas, valsts vai nevalstiskās organizācijas par spilgtām iniciatīvām, inovatīviem projektiem un programmām, kas veicina jauniešu no 16 gadu vecuma uzņēmējdarbību radošajā ekonomikā.
Balvu, kas izveidota 2020. gadā, 50 000 ASV dolāru (ap 42,1 tūkstotis eiro) apmērā katru otro gadu piešķir izciliem prakses piemēriem, lai atbalstītu uzņēmējdarbības attīstību radošajās un kultūras nozarēs.
Pretendentus balvai var izvirzīt, pirmkārt, valsts organizācijas vai atbildīgās ministrijas, konsultējoties ar UNESCO Latvijas Nacionālo komisiju, otrkārt, nevalstiskās organizācijas, kam ir partnerība ar UNESCO, kā arī, treškārt, jomas profesionāļi un akadēmiskās vai nevalstiskās organizācijas, kas aktīvi darbojos radošās ekonomikas jomā.
Lai pieteiktu balvai pretendentu, aicinām līdz 2021. gada 21. jūlijam aizpildīt pieteikuma anketu. Par sagatavoto pieteikumu lūgums informēt UNESCO Latvijas Nacionālo komisiju, rakstot uz e-pastu office@unesco.lv.
Plašāka informācija par balvu pieejams šeit.
2021. gadā aprit trīsdesmit gadi, kopš Latvija pievienojusies starptautiskajām organizācijām – ANO un UNESCO –, kuru darbība vērsta uz miera un drošības nodrošināšanu pasaulē un ilgtspējīgas attīstības sekmēšanu, veicinot starpvalstu sadarbību šo mērķu sasniegšanā.
UNESCO (United Nations Educational, Scientific and Cultural Organization) ir specializēta Apvienoto Nāciju Organizācijas aģentūra, kas apvieno 193 valstis visā pasaulē savstarpējai sadarbībai izglītības, zinātnes, kultūras, komunikācijas un informācijas jomā, lai sekmētu mieru, sabiedrības labklājību un ilgtspējīgu attīstību. Latvija pievienojās UNESCO 1991. gadā, bet kopš 1994. gada izveidotā UNESCO Latvijas Nacionālā komisija nodrošina UNESCO programmu īstenošanu Latvijā un rūpējas par Latvijas interešu un pieredzes pārstāvniecību UNESCO darbības jomās starptautiski.
Šeihs Mudžiburs Rahmans bija Bangladešas politiķis un valstsvīrs, ko mēdza dēvēt arī par "nācijas tēvu". Viņš bija pirmais Bangladešas prezidents, bet vēlāk ministru prezidents no 1971. gada 17. aprīļa līdz pat 1975. gada 15, augustam, kad viņš kopā ar lielāko daļu savas ģimenes tika nogalināts armijas sacelšanās laikā.