Foto: Shutterstock

Līdzīgi kā pirms Covid-19 krīzes, lielākais pieprasījums pēc darbiniekiem ir apstrādes rūpniecībā, valsts pārvaldē un tirdzniecībā, jaunākajā monitoringa ziņojumā norāda Fiskālās disciplīnas padome.

Saskaņā ar Nodarbinātības valsts aģentūras apkopotiem datiem, augustā reģistrētais bezdarbs ir krities līdz 6,5%, savukārt saskaņā ar CSP datiem, piedāvāto brīvo darba vietu skaits kopš 2020. gada ceturtā ceturkšņa pieaug, šī gada otrajā ceturksnī sasniedzot 25 290 vakances, jeb 2,6%.

Latvijā kopš krīzes sākuma ir iezīmējušās nelielas strukturālas pārmaiņas darba tirgū, ko var novērot analizējot aizņemto darba vietu skaita izmaiņas pa darbības veidiem. Salīdzinot 2019.gada otrā ceturkšņa un 2021. gada otrā ceturkšņa datus redzams, ka par 20% ir pieaudzis aizņemto darba vietu skaits informācijas un komunikācijas pakalpojumos (IKT), par 13% profesionālos, zinātniskos un tehniskos pakalpojumos, par 10% veselības un sociālā aprūpes pakalpojumos. Salīdzinot ar šo pašu periodu, mazinājies aizņemto darba vietu skaits izmitināšanas un ēdināšanas pakalpojumos (-21%), transporta un uzglabāšanas pakalpojumos (-8%) un finanšu un apdrošināšanas darbības pakalpojumos (-5%).

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!