Foto: LETA

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) 15. oktobrī organizē pirmo semināru ciklā par Aprites ekonomikas principu ieviešanu uzņēmējdarbībā. Semināra tēma – "Biznesa ieguvumi no aprites ekonomikas".

Semināros būtiska daļa tiks veltīta uzņēmēju pieredzei un biznesa attīstībai. Dalībniekiem būs iespēja uzdot jautājumus aprites ekonomikas ekspertiem un VARAM pārstāvjiem.

2021.-2027. gada Eiropas Savienības investīciju plānošanas perioda ietvaros aprites ekonomikas principu ieviešanai uzņēmējdarbībā būs pieejams finansiālais atbalsts.

“Semināru gaitā gūtās atziņas radīs labu pamatu uzņēmumu pārejai uz klimatatbildīgu, un apritīgu biznesa modeli. Šie semināri ne tikai rosinās inovatīvās biznesa idejas un sniegs praktiskus apliecinājumus, kā efektīva resursu izmantošana un aprites ekonomikas principu ieviešana uzņēmējdarbībā palīdz strādāt efektīvāk un nopelnīt vairāk, bet dalība semināros ir arī iespēja pašiem ieteikt Eiropas Savienības atbalsta virzienus biznesam,” uzsver VARAM valsts sekretāra vietnieka vides aizsardzības jautājumos pienākumu izpildītāja Rudīte Vesere.

15.oktobra seminārā VARAM Vides aizsardzības departamenta Vides kvalitātes un atkritumu apsaimniekošanas nodaļas vadītāja Natālija Cudečka – Puriņa sniegs ieskatu, kāpēc Latvijā nepieciešama pāreja uz aprites ekonomikas modeli, un kāda ir starptautiskā pieredze resursu apmaiņas platformu darbībai. Ar aprites ekonomikas principu ieviešanas praksi uzņēmumos iepazīstinās aprites ekonomikas ekspertes, Banku augstskolas profesore Dzintra Atstāja un Banku augstskolas lektore un Ilgtspējas un efektivitātes laboratorijas pētniece Inga Uvarova.

Katrā seminārā ar pieredzes stāstiem, ieviešot uzņēmējdarbībā aprites ekonomikas principus, dalīsies dažādu nozaru uzņēmumi. SIA “Valmiermuižas alus” un AS “Jaunpils pienotava” ir vien pāris no uzņēmumiem, kuri jau sapratuši un novērtējuši aprites ekonomikas nozīmi ilgtspējīga biznesa attīstībā un kuru pieredzes stāstus uzņēmēji dzirdēs pirmajā seminārā.

“Tā kā man ir bijusi izdevība starptautiskās apmācībās apgūt arī aprites ekonomikas teoriju, varu apliecināt, ka tā ir ne tikai laba lieta zemei un planētai, bet var arī pavērt jaunas biznesa iespējas jūsu uzņēmumam. Patiesībā tās ir saistītas lietas. Aprites ekonomikas piemēri uzņēmējdarbībā ir tie, kas dod jaunu skatupunktu un biznesa idejas, kā blakusprodukti var kļūt par vērtīgu izejvielu jaunu produktu kopradīšanai,” komentē Valmiermuižas alus darītavas saimnieks Aigars Ruņģis.

“Šobrīd ražošanas procesā visi domā par aprites ekonomiku, bezatlikumu ražošanu. Jo zaļāki un labāki būsim, jo tas būs ekonomiski izdevīgāk un jo vairāk to novērtēs patērētāji. Aprites ekonomika un zaļā domāšana uzņēmējdarbībai nav kaut kas ķeksīša pēc – tam ir ekonomisks pamatojums. Piemēram, mūsu piena mašīnas brauc ar saspiesto dabasgāzi jeb CNG,” norāda AS “Jaunpils pienotava” valdes loceklis Jānis Bērtulsons.

Semināri plānoti 15. oktobrī, 5. novembrī un 26. novembrī plkst. 10:45 Zoom platformā tiešsaistē un klātienē Banku augstskolā Krišjāņa Valdemāra ielā 161, Rīgā. Dalība klātienē iespējama tikai ar digitālo Covid-19 sertifikātu, kas apliecina vakcinācijas pret Covid-19 vai vīrusa pārslimošanas faktu. Pieteikties dalībai seminārā var VARAM Facebook lapā vai rakstot ilze.putnina@medijutilts.lv. Vietu skaits dalībai klātienē ierobežots. Vairāk informācijas par semināriem tiks publicēta VARAM mājaslapā un Facebook.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!