No visām 38 Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) valstīm Latvijā ir augstākais alkohola patēriņš uz vienu iedzīvotāju, liecina OECD veselības aprūpes pētījums "Health at a Glance 2021".
Tajā secināts, ka saskaņā ar tirdzniecības rādītājiem Latvijā alkohola patēriņš uz vienu personu gadā sasniedz 12,9 litrus, kas ir augstākais rādītājs OECD, un tam analoģiski ir tikai Čehijas un Austrijas rādītāji - attiecīgi 11,9 un 11,6. Arī Baltijas kaimiņvalstīs alkohola patēriņš pārsniedz OECD vidējo – 8,7 –, taču tas aizvien ir zemāks nekā Latvijā. Attiecīgi Lietuvā alkohola patēriņš gadā uz vienu personu ir 11,1, bet Igaunijā - 10,4.
Tikmēr zemākais alkohola patēriņš reģistrēts Turcijā, kur šis rādītājs ir 1,3, Kostarikā un Izraēlā – katrā 3,1, kā arī Meksikā, kur persona vidēji gada laikā patērē 4,4 litrus alkohola.
Pēc OECD pētījumā paustā, Latvijā ir arī viens no augstākajiem smēķētāju īpatsvariem Eiropā, sasniedzot 22,6% populācijas vecumā virs 15 gadiem. Augstākais smēķētāju īpatsvars no visām OECD valstīm gan ir Turcijā, kur šis rādītājs ir 28%, taču arī četrās Eiropas valstīs, tostarp Latvijā, smēķētāju īpatsvars ir īpaši augsts. Šo četru Eiropas valstu vidū ir arī Ungārija un Grieķija, kur šis rādītājs ir 24,9%, kā arī Francija - 24%.
OECD pētījumā aplūkoti galvenie populācijas veselības un veselības aprūpes sistēmas rādītāji organizācijas valstu vidū. Tajā izmantotie datu apkopojumi ievākti tostarp no valstu oficiālajām iestādēm, par laika periodu līdz 2019. vai 2020. gadam. Apkopojums ir publicēts 2021. gada 9.novembrī.