Delfi foto misc. - 77310
Foto: Pixabay

Šobrīd valsts pārvaldes institūcijas organizē koordinētu atbalsta sniegšanu Ukrainai un Ukrainas pilsoņiem, un Ekonomikas ministrija (EM) ir komunikācijā ar Latvijas uzņēmējiem un uzņēmējus pārstāvošajām organizācijām, lai apzinātu iespējas sniegt tūlītēju palīdzību, sagādājot pirmās nepieciešamības preces nosūtīšanai uz Ukrainu, nodrošinot ar izmitināšanu Ukrainas bēgļus, kā arī apzinot Latvijas uzņēmēju gatavību nepieciešamības gadījumā piedāvāt darba vietas Ukrainas pilsoņiem, atgādina EM.

"Turpinām saņemt zvanus no uzņēmējiem, kuri ir gatavi ziedot pārtikas, medicīnas, higiēnas un citas preču grupas, sniegt naktsmītnes un nepieciešamības gadījumā arī dot darbu Ukrainas pilsoņiem. Divu dienu laikā jau 451 uzņēmums ir piedāvājis reālu atbalstu. Atgādinu, ka to var joprojām darīt caur izveidotajiem atbalsta konktaktpunktiem. Kopā ar Iekšlietu un Aizsardzības ministrijām veicam koordinētu sadarbību, lai operatīvi šo palīdzību nogādātu Ukrainai," uzsver ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs.

Līdz 27. februāra rītam 99 Latvijas uzņēmumi iesnieguši informāciju par vakancēm, kuras varētu piedāvāt Ukrainas iedzīvotājiem. Uzņēmumi piedāvā plašu spektra brīvās darba vietas – mežstrādnieki, sabiedriskās ēdināšanas darbinieki, izglītības iestāžu darbinieki, dažādi būvniecības specialisti, šuvējas, lauksaimniecības sektora darbinieki, kokapstrādes speciālisti, kā arī mehāniķi, metinātāji, autoatslēdznieki, utt.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!