Ekonomisti: Latvijas ekonomikas attīstības vektoru noteiks kara ilgums un mērogs
Foto: DELFI

Līdzīgi kā pandēmija arī Krievijas iebrukums Ukrainā un sankcijas vairāk ietekmēs noteiktas nozares un uzņēmumus, kaut kopumā ekonomikas krīze netiek gaidīta, vērtē ekonomisti, piebilstot, ka šobrīd ir sarežģīti sniegt prognozes vairāku nezināmo dēļ. Centrālās statistikas pārvaldes apkopotie dati liecina, ka 2021. gadā iekšzemes kopprodukts (IKP) palielinājās par 4,8% salīdzinājumā ar 2020. gadu. IKP faktiskajās cenās pērn bija 32,9 miljardi eiro.

"Latvijas ekonomikā 2021. gads ir bijis ievērojami labāks nekā gaidīts un, neskatoties uz Covid-19 pandēmiju, Latvijas IKP pērn ir audzis par 4,8%. Ekonomikas atkopšanās joprojām ir nevienmērīga, un arī šis gads Latvijas ekonomikā ir sācies labi. Līdz šim bija pamats domāt, ka 2022. gada Latvijas ekonomikas izaugsmes perspektīvas ir labas, taču Krievijas iebrukums Ukrainā ir būtiski mainījis politisko, kā arī ekonomisko situāciju pasaulē, un tas ietekmēs arī Latvijas ekonomiku," teic bankas "Citadele" ekonomists Mārtiņš Āboliņš.

"Karš Ukrainā ir nodzēsis visas līdzšinējās prognozes. Ja iepriekš sagaidījām izaugsmi 4.6% apmērā šogad, tad šobrīd izteikt konkrētas prognozes ir gandrīz neiespējami. Diemžēl ir īstenojies negatīvākais scenārijs, un notikumi attīstās strauji un neprognozējami," papildina "SEB bankas" ekonomists Dainis Gašpuitis.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!