Viesmīlības nozare strauji zaudē konkurētspēju, atgūstas lēnāk nekā kaimiņvalstīs
Foto: Pixabay

Viesmīlības nozares īpatsvars Latvijas tautsaimniecībā divu Covid-19 pandēmiju laikā ir samazinājies no 2% līdz 1%, šādus datus apkopojusi Latvijas Restorānu biedrības (LRB) un Latvijas Darba devēju konfederācija (LDDK). Turklāt Latvijas viesmīlības nozare strauji zaudē konkurētspēju, jo atgūstas lēnāk nekā Lietuvā un Igaunijā, kurās nebija tik stingri ierobežojumi.

"Latvijai nav izdevies tik veiksmīgi sabalansēt sabiedrības veselības un ekonomikas izaugsmes intereses, kā tas ir izdevies kaimiņiem. Viesmīlības nozares asociācijas un LDDK veidotā Krīzes vadības komiteja ir visu pandēmijas laiku strādājušas pie loģiskiem priekšlikumiem gan par ierobežojumiem, gan saistībā ar valsts atbalsta jautājumiem. Diemžēl Latvijā noteiktie ierobežojumi ir bijuši haotiski, striktāki un ilglaicīgāki kā kaimiņvalstīm, un visbiežāk politisku, ne epidemioloģisku motīvu vadīti. Tas novedis pie situācijas, ka šobrīd mūsu nozare ir krietni sliktākā situācijā nekā Lietuvā un Igaunijā," vērtē LRB prezidents Jānis Jenzis.

Pirms pandēmijas Latvija ar [ienākošo] tūrismu apgrozīja teju 1 miljardu eiro gadā. Pašlaik šis rādītājs ir samazinājies par ~¾ un 2021. gadā bija vien 244 milj. eiro. Salīdzinājumam - pērn Igaunija no ienākošā tūrisma ieņēma 542 milj. eiro, bet Lietuva – 425 milj. eiro.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!