Delfi foto misc. - 81758
Foto: Pixabay

Paša nopelnīta kabatas nauda ir pirmais, kas nāk prātā, domājot par vasaras darbu bērniem, tomēr tas nav vienīgais ieguvums. Kādi ir vasaras darba pozitīvie aspekti un kas jāņem vērā vecākiem, bērnus iekārtojot šajā darbā, skaidro "Swedbank" Finanšu institūta eksperte Evija Kropa.

Personības attīstība. Bieži vien skolēnu vasaras darbs ir saistīts ar pienākumu veikšanu apkalpojošajā sfērā, kur vērtīgas profesionālās prasmes šķietami nevar iegūt. Tomēr ir vairākas prasmes, kas tiek veidotas un attīstītas jebkura darba gaitā – spēja organizēt savu laiku un uzņemties atbildību, iniciatīva un gatavība uzņemties darīt vairāk, nekā no tevis sagaida, empātija, sadarbības, komunikācijas un sevis pasniegšanas prasmes. Šīs ir lietas, kas jaunietim palīdz veidot personību un ko ļoti novērtēs nākotnes darba devēji neatkarīgi no darbības sfēras un darbiniekam uzticētajiem pienākumiem.

Finanšu prasmes. Savu ienākumu gūšana jaunietim ne tikai ļauj pierādīt sevi, lietderīgi pavadīt vasaru un justies noderīgam, bet arī sniedz iespēju savas finanšu plānošanas prasmes pacelt jaunā līmenī. Viens ir rīkoties ar vecāku piešķirto kabatas naudu vai dāvināto naudu, bet kas pavisam cits – ar savu darba algu. Visticamāk, lēmumi par šīs naudas izlietošanu tiks pieņemti krietni rūpīgāk, būs vairāk pārdomāti un mērķtiecīgāki, kas budžeta plānošanā ir ļoti būtiski faktori. Vasaras darbs ir lielisks veids, kā jaunietim pašam pārliecināties par to, ka "nauda neaug kokos" un ir jānopelna.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!