IUB atļāvis SM slēgt līgumu par bateriju vilcienu tehniskās specifikācijas izstrādi
Foto: Pixabay

Iepirkumu uzraudzības birojs (IUB) noraidījis SIA "KPMG Baltics" un SIA "Ardenis" sūdzības Satiksmes ministrijas (SM) atklātajā konkursā par bateriju vilcienu iepirkuma tehniskās specifikācijas izstrādi un atļāvis slēgt līgumu, liecina Iepirkumu IUB informācija.

Abi uzņēmumi iesniedza sūdzības saistībā ar to, ka viņu piedāvājumi konkursā tika atzīti par neatbilstošiem nolikumam, jo abu uzņēmumu iesniegto laika grafiku atsevišķi punkti neatbilda iepirkuma prasībām.

IUB Iesniegumu izskatīšanas komisija, izvērtējot iesniegumus, nolēma tās noraidīt, atstāt spēkā SM lēmumu par izraudzīto uzvarētāju un atļaut slēgt iepirkuma līgumu.

Jau ziņots, ka Elektroniskajā iepirkumu sistēmā (EIS) pieejamais iepirkuma noslēguma ziņojums liecina, ka piedāvājumus bija iesnieguši pieci pretendenti - "Ardenis", kas piedāvāja darbus veikt par 270 600 eiro, "KPMG Baltics", kas piedāvāja darbus veikt par 359 478 eiro, "Sorainen ZAB", kas piedāvāja darbus veikt par 446 585 eiro, "DB Engineering & Consulting Gmbh", kas piedāvāja darbus veikt par 540 500 eiro, un "Ricardo Nederland B.V.", kas piedāvāja darbus veikt par 622 500 eiro.

Noslēguma ziņojumā teikts, ka tikai "Ricardo Nederland B.V." piedāvājums atbilda visām iepirkuma nolikumā noteiktajām prasībām, tāpēc tam piešķirtas līguma slēgšanas tiesības.

SM konkursā "Bezemisiju vilcienu iepirkuma tehniskās specifikācijas izstrāde" izvēlētā pretendenta uzdevums būs sagatavot bateriju vilcienu iepirkumam nepieciešamo tehnisko specifikāciju un līguma projektu atbilstoši Eiropas standartiem un labajai praksei.

Ministrijā iepriekš skaidroja, ka Autotransporta direkcijas organizētajā bateriju vilcienu iepirkumā ir noslēgusies pirmā kārta, kurā publicētas tikai galvenās tehniskās prasības. Attiecīgi otrās kārtas pretendentiem tiks izsniegta detalizēta tehniskā specifikācija un prasības, kuras izstrādās konsultants, kas tiks atzīts par uzvarētāju SM konkursā.

Tāpat ziņots, ka Autotransporta direkcijas konkursā par akumulatoru bateriju elektrovilcienu piegādi pieteikušies trīs kandidāti - Spānijas "Construcciones y Auxiliar de Ferrocarriles S.A.", personu apvienība, kuras sastāvā ir Čehijas "Škoda Transportation" un "Škoda Vagonka", un Polijas "Stadler Polska".

Finansējums vismaz septiņu vilcienu iegādei tiks piesaistīts no Atveseļošanas un noturības mehānisma plāna, bet divu vilcienu iegāde tiks līdzfinansēta no Eiropas Savienības (ES) fondu 2021.-2027.gada finansējuma, tostarp Kohēzijas fonda finansējuma.

Autotransporta direkcijas valdes priekšsēdētājs Kristiāns Godiņš iepriekš intervijā aģentūrai LETA sacīja, ka deviņu bateriju vilcienu iegāde orientējoši varētu izmaksāt 75-76 miljonus eiro. Projekts paredz deviņu vilcienu sastāvu iegādi ar 200 līdz 240 pasažieru sēdvietu ietilpību. Finansējums ir paredzēts tikai ritošā sastāva iegādei.

Sākotnēji ir plānots, ka šie sastāvi tiks izmantoti līnijā Bolderāja-Sigulda. Bateriju vilcieni kalpotu Rīgas un Pierīgas areālā. Savukārt daļu dīzeļvilcienu, kuri pašlaik apkalpo Siguldas līniju, varētu novirzīt uz citām līnijām.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!