Delfi foto misc. - 81041
Foto: LETA

Esošā un vēl gaidāmā enerģētiskā krīze likusi uzņēmumiem domāt par nepieciešamību pāriet uz citu siltumenerģijas ražošanas veidu. Līdz šim neviens pašvaldību siltumapgādes uzņēmums nav pieteicis izmaiņas piesārņojošās darbības atļaujā, aktīvāk to dara rūpnieciskās ražošanas uzņēmumi, vairumā gadījumu izvēloties pāreju no dabasgāzes uz dīzeļdegvielu, informē Valsts vides dienests.

Valsts vides dienesta (VVD) rīcībā esošie dati liecina, ka par pārmaiņām sadedzināšanas iekārtu darbībā laikus domā un atļauju grozījumus kopš gada sākuma iesnieguši 14 operatori. Līdz šim atļaujas grozītas sešiem komersantiem, astoņiem uzņēmumiem atļauju grozījumi vēl tiek izskatīti. Uzņēmumu vidū - pārtikas rūpniecības, metālapstrādes, ceļu būves u.c. ražošanas uzņēmumi.

"Straujiem soļiem tuvojas jaunā apkures sezona. Tas, ka saskarsimies ar dažādiem izaicinājumiem, jau labu laiku nav noslēpums. Pāreju no dabasgāzes uz dīzeļdegvielas apkures katliem kā risinājumu saskata ne mazums uzņēmumu. Vērtējot dīzeļdegvielas kā kurināmā tvertņu izbūvi, galvenie vides riski, kuri jāņem vērā pirms darbības uzsākšanas, ir iespējams grunts, gruntsūdeņu un virszemes ūdeņu piesārņojums, ja tvertnei vai aprīkojumam rodas noplūde vai sūce. Atļauja vai iekārtas reģistrācija piesārņojošai darbībai ir nepieciešama, izmantojot jebkuru kurināmā veidu bez izņēmuma gadījumiem. Ņemot vērā esošo situāciju, VVD aicina uzņēmumus un pašvaldības pēc iespējas ātrāk iesniegt iesniegumus grozījumu veikšanai piesārņojošās darbības atļaujās," komentē VVD ģenerāldirektore Elita Baklāne-Ansberga.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!