2022. gada 2. ceturksnī, salīdzinot ar 2021. gada 2. ceturksni, iekšzemes kopprodukts (IKP) pēc sezonāli un kalendāri nekoriģētajiem datiem salīdzināmajās cenās ir palielinājies par 3,0%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) apkopotie dati. Faktiskajās cenās IKP 2. ceturksnī bija 9,5 miljardi eiro. Salīdzinot ar iepriekšējo ceturksni, pēc sezonāli un kalendāri koriģētajiem datiem salīdzināmajās cenās IKP samazinājās par 1,0%.
2022. gada 2. ceturksnī salīdzinājumā ar iepriekšējā gada attiecīgo periodu lauksaimniecības nozares darbība novērtēta ar 3,2 % izaugsmi (tajā skaitā, augkopībā pieaugums par 4,6 %, bet lopkopībā samazinājums par 0,5 %). Mežsaimniecības un mežizstrādes nozares pieaugums bija 14,9 %, savukārt zivsaimniecībā vērojams samazinājums par 1,6 %.
Pēdējos astoņos ceturkšņos pozitīvi attīstoties apstrādes rūpniecībai, tā devusi nozīmīgu ieguldījumu kopējās pievienotās vērtības pieaugumā – pieaugums par 5,8 % (izaugsme vērojama 16 nozarēs no 22). To veicināja pieaugums otrajā lielākajā apstrādes rūpniecības nozarē – pārtikas produktu ražošanā (par 1,3 %). Pieaugumi vērojami arī citās nozīmīgās apstrādes rūpniecības nozarēs: gatavo metālizstrādājumu ražošanā (par 4,8 %), nemetālisko minerālu izstrādājumu ražošanā (par 7,1 %), elektrisko iekārtu ražošanā (par 4,1 %), mēbeļu ražošanā (par 5,2 %), dzērienu ražošanā (par 16,1 %), kā arī farmaceitisko pamatvielu un farmaceitisko preparātu ražošanā. Savukārt par 0,5 % samazinājās lielākā apstrādes rūpniecības nozare – koksnes un koka izstrādājumu ražošana, ko ietekmēja samazinājums par 3,6 % zāģēšanā, ēvelēšanā un impregnēšanā un pieaugums par 1,4 % koka un koka izstrādājumu ražošanas nozares uzņēmumu darbībā.