Latvijas uzņēmumi ir spēcīgi, taču, lai nākotnē turpinātu attīstīties, jāveicina kapitāla tirgus attīstība, jāatceras par korporatīvo atbildību, kā arī jāmeklē iespējas piesaistīt "gudros prātus", diskusijā, kas veltīta Latvijas vērtīgāko uzņēmumu TOP101 sarakstam, atzina tās dalībnieki. Lai veicinātu straujāku uzņēmumu attīstību, politiķiem vajadzētu ieklausīties uzņēmējos, mazināt administratīvo slogu un neļaut valstij būt izspiedējam un 'čakarētājam', uzsvēra "Prudentia" partneris un padomes loceklis Ģirts Rungainis.

Pēdējā gada laikā Latvijas ražojošie uzņēmumi, īpaši kokapstrādes un metālapstrādes jomā, ir spējuši izmantot tirgus situāciju, uzlabot savus rezultātus un peļņas maržas, tādēļ var teikt, ka Latvijas spēks pašreiz ir industriālie uzņēmumi, uzsver Rungainis, piebilstot, ka tas Latviju pozitīvi atšķir no Igaunijas.

"Varbūt mēs zaudējam uz nemateriālajām vērtībām – jaunuzņēmumu un globālo uzņēmumu veidošanā, bet industriālais mugurkauls ir ļoti spēcīgs. Protams, 21. gadsimtā vērtīgāko uzņēmumu topa augšgalā gribētos redzēt vairāk "gaisīgos" tehnoloģiju uzņēmumus, jo tie lielākoties maksā augstākas algas saviem darbiniekiem," situāciju iezīmē eksperts.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!